Per daug fosforo organizme

Antra, tik kalciui, fosforas yra labiausiai gausus mineralas jūsų kūne ir yra būtinas tokiems procesams kaip energijos gamyba ir saugojimas. Tačiau gauti per daug fosforo gali būti pavojingas. Mineralas gali kauptis jūsų kūne, jei turite inkstų liga arba jei vartojate per daug fosforo ir nepakanka kalcio. Pasitarkite su savo gydytoju, jei esate susirūpinę dėl fosforo kiekio jūsų organizme.

Per daug fosforo pavojus

Kai jūsų kūnas turi labai aukštą fosforo kiekį, mineralas gali prisijungti prie kalcio jūsų kraujyje ir formuoti nuosėdas raumenyse ir kituose minkštuosiuose audiniuose, todėl jie tampa kietesni. Fosforas gali trukdyti jūsų organizmui naudoti kitus mineralus, tokius kaip geležis, magnis ir cinkas, ir gali sukelti viduriavimą. Apskritai tai dažniausiai pasireiškia žmonėms, kurių organizmams būdinga sunki kalcio reguliavimo ar sunkios inkstų ligos būklė. Tačiau, kadangi Vakarų mityboje yra daug fosforo, jūsų kiekis gali padidėti dėl jūsų suvartojamo maisto, ypač jei taip pat vartojate fosforo papildų.

Kalcio ir fosforo balansas

Kad jūsų kaulai būtų stiprūs, turite išlaikyti kalcio ir fosforo pusiausvyrą jūsų kūne. Kuo daugiau fosforo vartojate, tuo didesnis jūsų kalcio poreikis. Kadangi jūsų kūnas naudoja kalcio kiekį iš savo kaulų, kai jis negauna pakankamai maisto, o jūsų organizme kaupiasi per daug fosforo, gali pablogėti kaulų tankis ir sukelti osteoporozės riziką. Pasak Merilendo medicinos centro, Vakarų mitybos paprastai sudaro du ar keturis kartus daugiau fosforo nei kalcio. Balanso išlaikymas sumažins osteoporozės ir kaulų masės praradimo riziką.

Funkcija ir šaltiniai

Nors pavojingas yra didelis kiekis, fosforas yra svarbi jūsų kūno maistinė medžiaga. Tai padeda jūsų inkstams atsikratyti atliekų ir gali sumažinti raumenų skausmą po intensyvaus fizinio krūvio. Jūsų audiniams ir ląstelėms reikia fosforo, kad jie augtų ir pataisytų save, o mineralinės priemonės reguliuoja jūsų širdies susitraukimų dažnį ir jūsų nervų laidumą. Remiantis “MedlinePlus” ir Merilendo medicinos centro universitetu, suaugusiems reikia 700 miligramų fosforo per dieną. Geri maisto šaltiniai yra tokie turtingi baltymų, kaip žuvis ir kiaušiniai, taip pat džiovinti vaisiai, česnakų gvazdikėliai ir sveiki grūdai.

Papildomos pastabos

Fosforo trūkumas taip pat gali būti pavojingas ir sukelti tokius simptomus kaip kaulų skausmas ir nuovargis. Tai yra retas atvejis Jungtinėse Valstijose. Jei neturite hipofosfatemijos, kuri yra mažai fosforo organizme, ar kitokią sveikatos būklę, greičiausiai jums nereikės papildų, kad atitiktų RDA. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti maistą ar pradėti vartoti naujų papildų, kad išvengtumėte per daug fosforo.