Koks yra taurino priedas?

Taurinas yra sieros turintis amino rūgštis, kuri yra sąlygiškai svarbi, terminas, naudojamas apibūdinti maistines medžiagas, kurias jūsų kūnas gali pagaminti, bet gali būti gaunamas tik dietomis tam tikromis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei kūdikiai nėra maitinami krūtimi, taurinas turi būti pateikiamas kūdikiams, nes jie negali pagaminti taurino. Suaugusieji gali keisti tauriną iš aminorūgščių cisteino ir metionino vitamino B-6 pagalba. Tačiau skirtingai nuo kitų amino rūgščių, taurinas nėra įtrauktas į baltymus. Priešingai, jis teikia skirtingas fiziologines funkcijas.

Žodis “taurinas” kilęs iš lotyniško žodžio “Jautis”, o tai reiškia bulius. Taurinas pirmą kartą buvo išskirtas iš jaučių tulio ir yra būtinas tulio rūgšties sintezei, kuri padeda riebalų virškinimui žarnyne. Taurinas yra svarbus normalioms širdies, smegenų ir akies tinklainės fiziologinėms funkcijoms. Tai taip pat reikalinga reprodukcijai ir imunitetui.

Pagal 2006 m. Eksperimentinės medicinos ir biologijos pažangos apžvalgą, taurino trūkumas gali sukelti nenormalų smegenų, inkstų ir tinklainės vystymąsi ir pablogina širdies ir kraujagyslių funkciją. Taurino trūkumas yra susijęs su tokiomis ligomis kaip epilepsija, migrena ir išeminis insultas. Be savo kūno gamybos, galite gauti taurino iš maisto produktų, tokių kaip žuvis ir mėsa bei maisto papildai.

Biologiškai aktyvių maisto papildų biuras teigė, kad taurinas yra antiepilepsinis ir antiaritminis agentas, apsaugantis smegenis nuo pernelyg didelio sužadinimo ir širdies nuo ischeminio pažeidimo. Taurino priedas dažnai naudojamas, siekiant pagerinti fizinį krūvį, nes taurinas yra susijęs su energijos saugojimu ir širdies funkcija. 2006 m. Lapkritį paskelbtoje apžvalgoje “Dabartinė nuomonė apie klinikinę mitybą ir metabolizmą” paskelbta, kad taurino priedas gali būti naudojamas kaip antioksidantas ir gali apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei degeneracinių smegenų ligų, tokių kaip Alzheimerio liga. Pagal diabeto gydytojo teigimu, taurino priedas gali sumažinti gliukozės kiekį kraujyje ir sumažinti insulino terapijos poreikį, teigia Mitybos papildų biuras. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti taurino papildus.

Taurinas dažnai įtraukiamas į energetinius gėrimus ir skatinamas kaip agentas, kuris pagerina fizinį krūvį ir gerina bendrą gerovę, teigė peržiūra, paskelbta 2003 m. Europos mikrobiologų draugijų mikrobiologijos apžvalgoje. Tačiau trijų žmonių, kurie mirė po geriamojo raudono “Bull”, energetinis gėrimas, kuris maišosi tauriną su kofeinu, kelia susirūpinimą dėl energetinių gėrimų saugumo, ypač derinant su alkoholiu ar po mankštos. Šie energetiniai gėrimai taip pat linkę dehidratuoti kūną. Nors ryšys tarp taurino ar energetinių gėrimų ir mirties vis dar nėra aiškus, protingai jų negerti kartu su alkoholiu prieš ir po intensyvaus fizinio krūvio.

Taurino funkcijos

Taurino trūkumas

Taurino priedo naudojimas

Taurinas ir energetiniai gėrimai