Koks yra jūros dumblių valgymo šalutinis poveikis?

Pagal 2008 m. “Nutrition Research and Practice” paskelbtą tyrimą jūros dumbliai gali padėti pagerinti cukraus kiekio kraujyje kontrolę ir sumažinti cholesterolio kiekį. Prieš pradėdami vartoti jūros dumblių papildų arba valgyti didelį kiekį jūros dumblių, pasakykite savo gydytojui, nes tai gali sukelti šalutinį poveikį Poveikis ir sąveika su tam tikrais vaistais.

Kai kurie žmonės patiria lengvą ar vidutinį šalutinį poveikį, vartojant jūros dumblius turinčius papildus. Tyrime, paskelbtame 2012 m. “The American Journal of Clinical Nutrition” dėl jūros dumblių papildų ir svorio mažėjimo, kai kurie dalyviai išsiskyrė dėl pilvo skausmo, pilvo pūtimas, pykinimo ir viduriavimo. Tyrimo metu gydymo grupės pilvo skausmas sumažėjo, nes žmonės pripranta papildyti.

Atsižvelgiant į pasirinktą jūros dumblių rūšį, jis gali būti gana didelis jodo. Suaugusiųjų jodo toleruojamas didžiausias suvartojimo kiekis yra 1,1 gramo per dieną, tačiau kai kurie džiovintų jūros dumblių tipai gali tiekti šio mineralo kiekį kaip 4,5 gramus 1/4 puodelio. Per didelis jodas gali sukelti padidėjusią skydliaukę, vadinamą goiteriu, padidinant skydliaukę stimuliuojančio hormono, kurį gamina jūsų kūnas, kiekį. Jis taip pat gali sukelti odos sutrikimus, tarp jų ir pankšnį panašų bėrimą, virškinimo trakto sutrikimus, pvz., Pykinimą, viduriavimą ir vėmimą.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į jūsų jūros dumblių natrio kiekį, nes kai kurios rūšys ar prekės ženklai gali būti daug natrio, todėl gali padidėti rizika dėl aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų. Pvz., Viena džiovintų jūros dumblių markė suteikia 312 miligramus natrio per 1/3 puodelio, tai yra 13 procentų dienos vertės. Papildai gali būti itin aukšti natrio kiekį – “AJCN” tyrime naudojamas papildas buvo šiek tiek daugiau nei 1 gramo vienai dozei, pagal kurią vartojama iki dviejų trečdalių rekomenduojamos Amerikos širdies asociacijos rekomenduojamos 1,5 gramos dozės per dieną.

Jei jūros dumbliai auga vandenyse su dideliu arseno ar kitų sunkiųjų metalų kiekiu, jie gali absorbuoti šiuos metalus. Per daug jų per savo mitybą laikui bėgant gali būti mirtini. Stebėkite preliminarius apsinuodijimo sunkiaisiais metalais simptomus, kurie apima tirpimą, dilgčiojimą, silpnumą, pykinimą ir viduriavimą. Pasak Europos maisto informacijos tarybos, rudieji jūros dumbliai ir juodi dumbliai, vadinami hijiki, gali būti labiau užkrėsti. Jei perkate jūros dumblių papildus, ieškokite tų, kurie buvo išbandyti ir patikrinti, kad jie nebūtų užteršti sunkiaisiais metalais.

Dauguma vaistų sąveikauja su jūros dumbliais, išskyrus kraujo skiediklius, įskaitant varfariną. Jūros dumbliai gali būti daug vitamino K, o daugelis kraujo skiediklių veikia, trukdydami vitamino K veiksmams. Padidinkite vitamino K vartojimą, todėl gali tekti padidinti vaisto dozę, kad ji išliktų veiksminga.

Virškinimo trakto problemos

Jodo toksiškumo potencialas

Didelis natrio kiekis

Užteršimas sunkiaisiais metalais

Vaistų sąveika