Kas vitaminas k veikia organizme?

1929 m. Vitamino K atradimas kilo dėl daniškojo mokslininko Henriko Damio atlikto gyvulių tyrimo. Dam nustatė gyvūnams būdingus neįprastus simptomus, daugiausia susijusius su kraujavimu, dažnai sukeliančiu vitamino K trūkumą. Jo išvados vėliau padėtų mokslininkams suprasti žmogaus vitamino K.

Vitaminas K yra svarbus vitaminas, palengvinantis kraujo krešėjimą. Jo pavadinimas yra paimtas iš “koaguliacijos”, vokiško žodžio dėl koaguliacijos. Jūsų kūnas kaupia vitaminą K riebaluose ir kepenyse, nors šis vitaminas kilęs iš žarnyno. Be to, kad palaikytų įprastą kraujo krešėjimą, vitaminas K taip pat padeda išlaikyti kaulų tankį ir ypač svarbus moterims, artėjančioms į menopauzę, kuriems yra osteoporozės rizika.

Kaip ir su kitais vitaminais, jūs turite valgyti maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitamino K. Tačiau vitaminas K taip pat gaminamas jūsų kūne. Tam tikros žmogaus žarnyno trakto bakterijos daugumoje žmonių gamina vitaminą K, nors retais atvejais jo nepakanka. Tokiais atvejais turite išlaikyti sveiką mitybą, turintį maistą, turintį daug vitamino K. MedlinePlus teigimu, vyrai ir moterys turėtų vartoti 90 mikrogramų vitamino K per dieną.

Į daugybę maisto produktų yra vitamino K. Todėl jūs tikriausiai jau pakankamai vartojate šį vitaminą be dietos keitimo. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino K, yra lapinės daržovės, tokios kaip špinatai, lapės ir žaliosios lapinės salotos, pieno produktai, pavyzdžiui, varškė, sojos pupelės ir sojos pienas, gervuogės, mėlynės, vynuogės ir iš jų pagamintos sultys. Daugelyje kitų vaisių taip pat yra vitamino K.

Pagrindiniai trūkumo požymiai yra kraujo krešėjimo sutrikimai, nesvarbu, ar jie krešėja, ar su krešuliais, kurie trunka ilgą laiką. Kitos problemos yra moterų neįprastai sunkūs menstruaciniai periodai, kraujavimas iš kraujagyslių, osteoporozė ir kiti kaulų sutrikimai. Sunkesni vitamino K trūkumo požymiai yra kepenų vėžys ir gimdymo defektai vaikams, gimusiems moterims, sergančioms šio trūkumo. Jei reguliariai valgote subalansuotą mitybą, bet atrodo, kad yra vitamino K trūkumo požymių, kreipkitės į gydytoją dėl kitų galimų negalavimų priežasčių.

Vitamino K tikslas

Vidinis vitamino K šaltinis

Maistas su vitaminu K

Vitamino K trūkumo požymiai