Kai turėtumėte nustoti vartoti probiotikų

Probiotikai yra gyvos, aktyvios bakterijos, kurios natūraliai gyvena žarnyne. Skrandyje jie padeda išlaikyti sveiką florą, kuri atsveria blogas bakterijas. Probiotikai turi keletą naudos, įskaitant normalizuojančią virškinimo veiklą, kurią gali paveikti sveikatos sąlygos ar antibiotikų vartojimas, kovojant su infekcija ir skatinant imuninį atsaką. Tačiau gali kilti pavojus ir galimi probiotikų vartojimo pavojai. Svarbu pasikalbėti su gydytoju, kad nustatytumėte, ar jums yra tinkami probiotikai ir kaip juos saugiai vartoti.

Probiotikų dozės skiriasi priklausomai nuo naudojamų priedų. Paprastai rekomenduojama vartoti kasdien iki 30 minučių iki valgio 2-3 kartus per dieną. Skirtingai nuo daugelio paskirtų medikamentų, šie priedai turi būti nuosekliai naudojami siekiant sustiprinti virškinimo sistemą. Rekomenduojama juos paimti 30 dienų, kad nustatytumėte, ar pastebėjote kokius nors pakeitimus ar padarinius. Išmokos paprastai prarandamos per dvi savaites nuo jų sustabdymo, todėl svarbu ir toliau valgyti sveiką mitybą, apimančią maisto produktus, kurių sudėtyje yra probiotikų.

Žmonėms, vartojantiems probiotikus papildomai, gali pasireikšti šalutinis poveikis: nuo lengvo iki sunkus. Dažni simptomai yra pilvo pūtimas arba dujos. Tačiau žmonėms, kuriems būdingos arba nežinomos sveikatos sąlygos, gali padidėti neigiamo poveikio rizika. Remiantis Nacionaliniu papildomos ir alternatyvios medicinos centru, probiotikas gali sukelti infekciją šiems žmonėms, kuriems reikia gydymo. Be to, jie gali sukelti imuninio atsako, medžiagų apykaitos ar genų pernešimo stimuliavimą.

Jei po to, kai vartojate probiotikus, gerai nesijaučia, rekomenduojama sustoti. Pasitarkite su savo gydytoju, kad galėtumėte aptarti bet kokį galimą nepageidaujamą šalutinį poveikį, pvz., Virškinimo sutrikimą ar pykinimą. Mitybos specialistas Christine Avanti teigia, kad nėra jokių rimtų probiotikų šalutinio poveikio, tačiau sutinka, kad turėtumėte klausytis savo kūno. Pasak “Avanti”, daugelis maisto papildų nelaiko žarnyne ir organizmai gali mirti prieš pradedant veikti virškinimo sistemoje, sumažinant galimą neigiamą poveikį. Ji rekomenduoja kaip alternatyvą valgyti maisto produktus, kuriuose yra šių sveikų kultūrų.

Probiotikai yra tiek tablečių, tiek kapsulių formose. Tačiau taip pat galima gauti šių bakterijų per kai kuriuos valgius. Jogurtas yra probiotikų šaltinis ir dažniausiai rekomenduojama gerinti virškinamąją sveikatą. Patikrinkite etiketes, jei norite pamatyti, ar aktyvios arba gyvos bakterijų kultūros yra išvardytos, ir išvengti produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus ir riebalų. Grietinėlių jogurtas ir ožkų jogurtas gali būti tinkamas pasirinkimas be riebalų. Kiti maisto produktai, kuriuose yra aktyvių kultūrų, yra fermentuoti maisto produktai, tokie kaip sojos ir miso

Bendros rekomendacijos

Padidėjęs šalutinis poveikis

Klausykitės savo kūno

Probiotikų formos