Joga kelia kaklo ir peties skausmui

Jogos praktikavimas nuosekliai suteikia daugybę sveikatos ir terapinių pranašumų, įskaitant svorio mažėjimą, geresnį fitneso ir skausmo valdymą. Jei turite lėtinį pečių ir kaklo skausmą, specifiniai joga keliaudžiai gali padėti jūsų simptomus palengvinti natūraliu, neinvaziu ir švelniu būdu jūsų privatumą ir patogumą.

Vaiko poza, oficialiai vadinama Balasana, yra viena iš lengvesnių ir mažiau sudėtingų pozų, skirtų kaklo ir pečių skausmui malšinti. Pradėkite nuo kelio nusileidimo ant grindų, nusileidžiančios kojomis, o kelio sąnario pločio priešais sėdėdami ant kulniuko. Nors iškvėpę, lėtai nuleiskite liemenį link žemės, kad galiausiai nusistovėtų tarp jūsų šlaunų ir kelio. Padėkite rankas atgal į kojas savo delnus, ištieskite kaklą į priekį, prieš nustatydami savo kaktą ant žemės ir atsipalaiduokite pečių, kad jie išsitrauktų per nugarą ir link grindų. Tai yra poilsio poza, todėl “Yoga Journal” rekomenduoja laikyti jį bent kelias minutes, giliai kvėpuojant.

Karvė ir katė, atitinkamai Bitilasana ir Marjaryasana, gali būti atliekami atskirai, tačiau jie dažnai atliekami kartu nepertraukiamu judesiu. Pradedant nuo karvinės pozos, atsigulkite ant rankų ir kelio, nugaros link neutralios plokščios “staltiesės” pozicijos, o kaklas atsiranda iš eilės taip, kad žiūrite į grindis. Įkvėpus, pakelkite savo krūtinę ir sėdmenis į lubas, pakelkite galva, kad atrodytų tiesiai į priekį ir leiskite pilvo lašai. Kai jūs išsiplėsite, galite grįžti į “stalą” arba pereiti iš karto į kačių pozą, apvalindami stuburą link lubų ir nuleiskite galvą link grindų. Tačiau negalima peraugti kaklo, nes jūsų smakras neturėtų liesti kaklo. Atlikite šiuos kelius keletą kartų, kad ištiestų ir šildytų kaklą, pečius ir stuburo.

Pasak “Yoga Journal”, delfinų pora atveria pečius, tuo pačiu stiprinant rankas, kojas ir šerdį. Pradėkite sėdėdami ant kelio ir nusileiskite į priekį, kad jūsų rankos ir dilbiai būtų ant grindų, o pečiai būtų nukreipti žemyn. Lėtai pakelkite kelius nuo grindų, kai iškvėpsite, pasiekdami savo kauliuką link lubų ir spausdami dilbius į žemę. Laikykite kelius šiek tiek sulenktus, jei nesate pakankamai lankstūs, kad juos visiškai išlygintumėte, o neleiskite, kad galvos atremtų į žemę. Laikykitės pozos iki minutės, prieš lenkdami kelius į žemę.

Pasak Nacionalinio papildomos ir alternatyvios medicinos centro, joga laikoma mažai rizikuojančia pratima ir terapija, tačiau niekada neužmiršta, kuri sukelia skausmą ar spazmus. Jei įmanoma, apsilankykite vietinėje pradedančiųjų jogos klasėje, kur sertifikuotas instruktorius gali ištaisyti ar modifikuoti savo pozus priklausomai nuo kaklo ir peties skausmo sunkumo ar vietos. Taip pat galite įsigyti terapinių jogos vaizdo įrašų, kurie sutelkti dėmesį tik į kaklo ar pečių paplitimą.

Vaiko pora

Karvė ir kačių pozos

Delfinų pose

Apsvarstymai