Kas yra kalio benzoatas?

Kalio benzoatas yra cheminis konservantas, kuris dažniausiai pridedamas prie kai kurių maisto produktų ir gėrimų, tačiau ypač gaivieji gėrimai. Kalio benzoatas yra veiksmingas konservantas, nes jis blokuoja kai kurių bakterijų, mielių ir pelėsių augimą. Ištirpinus skystyje, jis skirstomas į dvi dalis: kalio elektrolitą ir benzoato druską. Kalis yra ypač svarbus keletą biologinių procesų, įskaitant raumenų susitraukimą, susijusią su jūsų širdies plakimu.

Kalis yra būtinas mineralas, kurio reikalauja visos jūsų ląstelės, audiniai ir organai tinkamai funkcionuoti. Kartu su kalciu, natris ir magnis, kalis veikia kaip elektrolitas, nes jis padeda skleisti jūsų nervų sistemos elektrinius signalus ir impulsus. Be to, kad svarbu išlaikyti tinkamą širdies ritmą, kalis taip pat reikalingas sklandžiam raumenų susitraukimui, kuris yra būtinas jūsų virškinimo sistemos sveikatai ir funkcijai.

Kalio trūkumas apibūdinamas kaip hipokalemija. Gerai subalansuota mityba paprastai aprūpina pakankamai kalio, tačiau kai kurie receptiniai vaistai, tokie kaip vartojami dėl aukšto kraujospūdžio ar širdies ligų, gali sumažinti kalio kiekį. Kitos sąlygos, įskaitant sunkų viduriavimą ar vėmimą, anoreksiją, alkoholizmą ir stazinį širdies nepakankamumą, taip pat gali sukelti hipokalemiją.

Maisto produktai ir gaivieji gėrimai, kuriuose yra kalio benzoato, yra kalio ir benzoato druskos. Nors benzoatas savaime atrodo nekenksmingas, tam tikros cheminės reakcijos gali paversti jį labiau kenksmingu junginiu, vadinamu benzenu. Pasak FDA, kai benzoatas yra veikiamas šviesos ir karščio esant vitamino C, jis gali būti konvertuojamas į benzeną. Daugelyje gaiviųjų gėrimų yra kalio benzoatas ir vitaminas C, todėl gaunami likę benzeno kiekiai. Pasak Amerikos vėžio draugijos, benzenas laikomas kancerogenu, o tai reiškia, kad jis sukelia vėžį arba skatina jo augimą.

FDA nustatė, kad gėrimai, kuriuose yra ir kalio benzoato, ir vitamino C, turi minimalų benzeno kiekį. Aplinkos apsaugos agentūra apibrėžia saugų geriamąjį vandenį, kuriame yra mažiau kaip 5 milijardo dalių (arba ppb) benzeno. Todėl FDA patvirtino šią didžiausią leidžiamą vartoti skirtų gėrimų ribiną.

Kalio funkcija

Hipokalemija

Benzenas kelia grėsmę

FDA pozicija dėl kalio benzoato