Išrūgų baltymas ir prostatos vėžys

Prostatos vėžys yra piktybinis navikas, kuris paveikia prostatą – riešuto dydžio liauką vyrams, esantiems žemiau šlapimo pūslės. Vaikų amžiaus vyrų prostatos vėžys yra trečia iš labiausiai paplitusių su vėžiu susijusių mirčių priežastis, sako Merilendo universiteto medicinos centras. Tyrėjai supjaustė izoliuotas prostatos ląsteles tirpale, kuriame buvo išrūgų baltymų, todėl prostatos ląstelės išreiškė daugiau glutationo, galingo antioksidanto, teigė “EurekaAlert.org”. Padidėjęs glutationo kiekis prostatos ląstelėse sumažina jūsų prostatos vėžio riziką.

Prostatos vėžio rizikos veiksniai

Jūsų prostatos vėžio riziką veikia tokie veiksniai kaip amžius, etninė kilmė, šeimos istorija ir dieta. Apie 70-90 proc. Vyrų iki 80 metų amžiaus buvo prostatos vėžys, sako Amerikos vėžio draugija. Žmonės iš Afrikos ir Kaukazo kilmės turi didesnę tikimybę susirgti prostatos vėžiu nei Lotynų amerikiečiai, pažymi Merilendo universiteto medicinos centras. Jei turite brolių, turinčių prostatos vėžį, tuomet apie 4,5 karto dažniau būna prostatos vėžio. Jei turite prostatos vėžiu sergančio tėčio, jūs jį išaugsite 2,3 karto. Valgymas dietos su daug sočiųjų riebalų padidins jūsų testosterono gamybą. Testosteronas stimuliuoja prostatos augimą ir padidina jūsų prostatos vėžio atsiradimo tikimybę.

Išrūgų baltymų apsauga nuo prostatos vėžio

ErekAlert.org paaiškina, kad laisvųjų radikalų susidarymas prostatos srityje yra glaudžiai susijęs su vėžio atsiradimu. Ohajo valstijos universiteto mokslininkai dvi dienas gydė žmogaus prostatos ląsteles su išrūgų baltymu ir išmatavo glutatino koncentraciją po. Žmonių prostatos ląstelės, gydomos išrūgų baltymų, padidino gliutatonų koncentraciją net 64 proc. Eksperimentas taip pat parodė, kad mėginys buvo apdorotas doze, kuri pusę kitų padidėjusių glutationo koncentracijų buvo apie 60 proc. Tai rodo, kad net nedidelė išrūgų baltymų dozė gali būti nepaprastai naudinga prostatos ląstelėms. Išrūgų baltymų sudėtyje yra cisteino – amino rūgšties, kuri prostatoje padidina glutationą. Cisteinas padeda išlaikyti sveiką glutationo lygį prostatoje. Sveikas prostatos glutationo lygis apsaugo liauką nuo vėžio.

Išrūgų baltymų dozė

Kaip apetito slopinamoji priemonė, suaugusieji turėtų vartoti iki 50 g išrūgų baltymų vieną kartą per dieną, sako MayoClinic.com. Dozę galima koreguoti taip, kad būtų galima kompensuoti kūno svorį pusę gramo išrūgų baltymų už kiekvieną kilogramą kūno svorio. Rekomenduojama paros dozė taip pat skiriasi pagal paskirtį. Vaikams iki 18 metų gali būti 1 g išrūgų baltymų 1 kg kūno svorio.

Išrūgų baltymų šalutinis poveikis ir sąveika

Išrūgų baltymai mažina cukraus kiekį kraujyje ir gali padidinti kraujavimo riziką, pastebi MayoClinic.com. Diabetiniai ir kraujavimo sutrikimų turintys asmenys, norėdami išvengti nepageidaujamų reakcijų, prieš pradėdami vartoti išrūgų baltymus turėtų kreiptis į gydytoją. Išrūgų baltymai gali padidinti ar sumažinti vaistų ir papildų poveikį, todėl pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami naudoti išrūgų baltymą.