Būdai, kaip gaminti užšaldytus špinatus kaip šalutinį patiekalą

Špinatai yra daug vitaminų A ir C, taip pat pakuojami Popeye dydžio pūstuvai iš geležies, skaidulų ir baltymų. Kadangi švieži špinatai virsta tik mažesniu kiekiu jo pradinio tūrio, daugelyje receptų reikalaujama vieną ar dvi dėžes atšildyto ar virto šaldytų špinatų, kad būtų lengviau apskaičiuoti proporcijas. Išsaugokite gerai nuplauti šviežių špinatų lapus žalios salotos, ir naudokite užšaldytus špinatus daugybei pagrindinių ir šalutinių patiekalų.

Kukuriu šaldytus špinatus pagal pakuotės nuorodas. Šaldyti špinatai puikiai prisitaiko prie mikrobangų krosnelės ir virtuvės kepimo. Nuplaukite virtus špinatus į žarną, kad pašalintumėte virimo skysčio perteklių, o jei reikia, naudokite vitaminų supakuotą skystį rytdienos sriubai ar baltymui. Virkite špinatus su nedideliu kiekiu alyvuogių aliejaus ir citrinų sulčių.

Kai kurie virėjai nori papildyti pagrindo virtomis špinatėmis papildomą skonį. Išgerkite nedidelį kiekį virtos, liesos šoninės arba rutuliuotos kietos sūrio, tokios kaip pecorino ar parmezanas, virtų žaliomis. Saldieji grybai taip pat supjaustomi su supjaustytais špinatais, taip pat skrudintų česnakų ir raudonųjų ar geltonųjų paprikų.

Kreminės špinatai yra klasikinis šalutinis patiekalas, kuris paverčia kuklias šaldytus špinatus į turtingą komforto maistą. Tradicinis receptas reikalauja supjaustyti atšildytus šaldytus špinatus ir virti jį į grietinėlę, sviestą ir muskato sultinį, kol kremas sumažės. Naudokite mažai riebią jogurtą ir alyvuogių aliejų sveikesnę versiją.

Atšildykite šaldytų špinatų dėžę, kad ją įdėkite į paprastus sautelius ir sumaišykite bulves. Sausus špinatus per vidutiniškai aukštą šilumą nonstick keptuvėje maždaug 10-20 minučių kartu su kitais ingredientais, pavyzdžiui, grybais, pomidorais ar konservuotomis pupelėmis. Kepti bulvėms, virti šviežias daržoves didelėje šilumą sunkioje keptuvėje ar kaklelyje. Įlašinkite atšildytus šaldytus špinatus per paskutines dvi ar tris kepimo minutes, sumaišydami švirkštus su kitais ingredientais, kol jis išsisklaidys.

Šaldyti špinatai prideda kitų augalinių pusių patiekalų spalvą ir mitybą. Kukuriu šaldytus špinatus pagal pakuotės kryptis ir sumaišykite bulvių koše, skrudintus pastinako gabalėlius arba virtomis morkomis. Arba pridėkite virtus špinatus lengvai virtoms vasaros klasikoms, pvz., Geltonajam vasaros skvošui, saulėje džiovintiems pomidorams, kukurūzų grūdams arba bulvėms, kurių virta garuose.

Įvairių ingredientų patiekalai su šaldytais špinatais vienodai gerai dirba mažose porcijose. Šiuos patiekalus naudokite kartu su kepsnine ir žaliuoju salotomis arba dideliu etniniu stiliumi. Nupjaukite atšildytus šaldytus špinatus su lęšiais ir imbierais bei prieskoniais, skirtais indėliui. Arba išmeskite virtus šaldytus špinatus su makaronais, nugriebkite pieną ir mažai riebų sūrį, kad galėtumėte sukurti sveikesnę alternatyvą tradiciniam makiažui ir sūriui, kai patiekite kumpį ar šonkaulius. Puodeliai grietinėlės iš špinatų sriubos arba gardžios kepsnys iš špinatų ir grybų kvėpuoti padeda ištraukti šviesius vaisius iš keptos vištienos krūtinėlės arba iškeptos žuvies filė. Kad šie daugialypiai šalutiniai patiekalai būtų sveiki ir draugiški, naudokite mažai riebus sūrius, alyvuogių arba rapsų aliejų, nugriebtą pieną ir sveiki grūdus arba kvietinius miltus.

Paprastoji pusė

Paprastos šoninės variacijos

Kreminiai špinatai

Maišykite Fries ir Sautés

Daržovių poravimas

Širdingas pagalbos