Per daug cukraus su šlapimu

Cukrus šlapime vadinamas glikozurija ar gliukozurija. “Glyco” arba “gluco” reiškia cukraus gliukozę, o urija reiškia “su šlapimu”. Paprastai cukraus kiekis šlapime yra per mažas, kad jį būtų galima aptikti. Jei šlapime esate cukraus, atlikite tolesnius tyrimus, kad patikrintumėte cukraus kiekį kraujyje. Glikozuriją paprastai sukelia padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje ar hiperglikemija.

Inkstų slenkstis

Gliukozė yra labiausiai pageidaujamas energijos šaltinis. Kai kraujotaka kraujasi per inkstus, gliukozė filtruojama per glomerulus, po to absorbuojama per inkstus, todėl ji lieka kraujyje. Paprastai praktiškai visa gliukozė yra reabsorbuojama. Tačiau, jei gliukozės koncentracija kraujyje viršija tą kiekį, kurį kanulės gali visiškai išgydyti, gliukozės perteklius “išsilieja” į šlapimą, sukelia glikozuriją. Lygis, kuriame šis įvykis, vadinamas inkstų slenksčiu. Vidutinis inkstų gliukozės slenkstis dažniausiai yra 180 mg / dL, tačiau jis gali labai skirtis. Jis gali būti labai mažas vaikams ir nėščioms moterims, paprastai didėja su amžiumi ir gali būti daug didesnis tiems, kuriems yra ilgalaikis cukrinis diabetas.

Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje

Glikozuriją paprastai sukelia hiperglikemija, kuri savo ruožtu paprastai rodo sutrikusį gliukozės toleravimą arba diabetą. Kitos hiperglikemijos priežastys yra hipertirozė, akromegalija, Cushingo sindromas ir dempingo sindromas. Gliukozės koncentracija kraujyje taip pat gali padidėti streso hormonais sunkiu nerimo ar skausmo metu, infekcijomis, tokiomis kaip meningitas arba IV gliukozė, arba parenteraliniu mityba.

Diabeto tyrimas

Gliukozės tyrimai su šlapimu dažniausiai naudojami diabetui stebėti. Jei gliukozė yra šlapime, reikia tolesnių bandymų. Ketonai šlapime taip pat gali būti diabeto požymis ir reikalauja tolesnio tyrimo. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paprastai tikrins jūsų gliukozės kiekį kraujyje nevalgius ir galbūt savo A1C lygį, kuris du kartus ar trijų mėnesių laikotarpiu rodo gliukozės koncentraciją kraujyje.

Inkstų glikozurija

Paprastai glikozurija gali sukelti inkstų glikozurija arba inkstų diabetas. Tai atsiranda, kai cukraus kiekis kraujyje yra normalus, bet inkstų gliukozės slenkstis yra sumažintas, todėl cukrus išsilieja į šlapimą, kai cukraus kiekis kraujyje yra žemesnis. Jei esate nėščia, gali sumažėti inkstų lygis. Glikozurija nėštumo metu turėtų būti stebima tolimesniais tyrimais, nes tai gali būti gestacinio diabeto požymis. Kitos inkstų glikozurijos priežastys yra Fankoni sindromas, Lowe sindromas, cistinozė, Wilsono liga, intersticinis nefritas ir apsinuodijimas sunkiaisiais metalais.