Maistinė geltonojo dubenėlio žirnių vertė

Skaldyti žirniai priklauso tai pačiai šeimai kaip lęšiai ir pupelės. Šiuos džiovintus žirnius išskiria būdai, kuriais jie yra paruošti ir kaip jie yra formuojami. Džiovinti žirniai yra sferiniai ir gaminami išauginant žirnių ankštes, kai jie brandinami, o po to išdžiovinti. Po to, kai jie yra džiovinti ir odos pašalinamos, jos padalijamos savarankiškai. Jie yra žalios, raudonos ir geltonos spalvos. Geltonai dubeniniai žirniai suteikia daug mitybos pranašumų, įskaitant turtingą maistinę skaidulą ir baltymus.

Pagrindinės maistinės vertės

Pasak “Legume World”, kaip ankštinių daržovių žirneliai siūlo daugiau mitybinės skaidulos nei daugelis pagrindinių maisto produktų grupių ir yra gausus kompleksinių angliavandenių energetinio šaltinio šaltinis. Skaldyti žirniai puikiai papildo bet kokią dietinę programą. 1/2 puodelio patiekalas iš virtų žirnelių yra 144 kalorijos, 10 gramų baltymų, mažiau nei 1 gramo riebalų, 26 gramai angliavandenių, 10 gramų maistinių skaidulų, 2 miligramai natrio ir 0 miligramai cholesterolio. Geltonai dubeniniai žirniai yra itin geras maistinis B vitaminų šaltinis ir keli mineralai, būtini žmonių sveikatai.

Makroelementai

Geltonai susmulkinti žirniai yra turtingi iš dviejų energingų maistinių medžiagų: baltymų ir angliavandenių, atitinkamai vidutiniškai 20 ir 10 proc., Rekomenduojamos dienos vertės arba DV, skirtų 2 000 kalorijų dietai. Nors split peštuose nėra visų būtinų žmogaus sveikatai būtinų amino rūgščių, tokių kaip gyvūniniai baltymai, jie yra ypač turtingi aminorūgščių triptofano, kuris atitinka 1/4 jūsų paros poreikio 1/2 puodelio. Tryptopanas reikalingas neurotransmiterio arba smegenų cheminiam serotoninui gaminti, kuris reguliuoja nuotaiką, apetitą, badą ir miegą.

Vitaminai

Geltonai susmulkinti žirniai yra ypač turtingi vitaminu B-1 arba tiaminu, tiekiant maždaug 0,18 miligramus 1/2 puodelio porcijoms arba 12 procentų DV ir 64 mikrogramų folatų arba 16 procentų DV. Be to, kad padėtų energetiniam metabolizmui arba maisto produktams, kuriuos valgote į energiją savo ląstelėms, reikia tiamino, kad veiktų tinkama nervų sistemos funkcija. Folatas teikia daugybę funkcijų, pavyzdžiui, prisideda prie širdies sveikatos, stiprina imuninės sistemos funkciją, užkerta kelią gimdymui ir formuoja raudonąsias kraujo kūnelių.

Mineralai

Kaip ir pupelės, paprikos žirniai yra mineralų tankio maistas, pagal USDA nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazę. Skaldyti žirniai siūlo fosforą ir kalį, kurie atitinka maždaug 10 procentų DV kiekvienam 1/2 puodelio patiekalui. Fosforas, kartu su kalciu, yra pagrindinis mineralas, susijęs su stiprių, sveikų kaulų vystymu. Tai taip pat yra visų ląstelių ir DNR komponentas. Kalis padeda reguliuoti širdies ritmą ir kraujo spaudimą bei skatina sveiką arterinę kraujotaką. Skaldyti žirniai yra daug mineralinių medžiagų, molibdeno ir mangano, kurie dalyvauja medžiagų apykaitos reakcijų organizme.

Pluoštas

1/2 puodelio porcijos iš virtų žirnelių yra 7 gramai netirpių skaidulų arba “grūdėtumo” ir 3 gramai tirpių ar klampių pluoštų. Abu tipai yra svarbūs siekiant optimalios sveikatos. Netirpus skaidulas skatina sveiką virškinimą, minkština išmatą ir skatina reguliarų žarnos judėjimą, o tirpių skaidulų siūlomos kitos naudos. Remiantis Kolorado valstijos universiteto išplėtimo duomenimis, tirpių skaidulinių medžiagų pagalba svorio reguliavime didinant “pilnumo” jausmą padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje.