Kokie yra kateriu pavojai

Squatting, kaip ir kiekvienas pratimas, kyla su būdingu pavojumi. Daugelis šių rizikų atsiranda dėl netinkamos technikos, kėlimo svorio, kurio jums trūksta daugiau nei jūsų jėga, arba toliau bandydami kelti, nepaisant nuovargio. Prieš tupdydami savo techniką su šlifu, kad užtikrintumėte gerą valdymą per visą judesio spektrą. Niekada nekelkite be dėmesio. Prieš pradėdami bet kokį stiprybės mokymo programą, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Apatinė nugaros dalis

Traumos gali atsirasti dėl apatinės nugaros, tačiau tai gali atsirasti dėl priekinio nelygumo, per anksti artėjančių klubų ar apvalios nugaros. Viską galima išvengti tinkamai stiprinant raumenis, kurie palaiko liemenį – pilvo apačią ir nugarą. Papildomas darbas su lengvu svoriu, kad būtų galima sukurti gerą techniką, turėtų leisti kramtyti sunkiuosius svorius be apvalinimo ar priekinės dalies. Pasak 2000 metų tyrimo “Tarptautiniame sporto medicinos žurnale”, sumušimas tinkamai išplečia stuburo stiprumą.

Kelnės

Yra didelė diskusija dėl tvarto ir jo kelio sąnario poveikio. Squatting su bloga technika, leidžianti jūsų kelius judėti į ir išeina, kai jūs einate aukštyn ir žemyn, yra nelaimės receptas. Žlugimas į kumštelių dugną taip pat yra problema, bet ne pati pratybų kaltė. “Powerlifters” ir “Weightlifters”, kurių abu yra plačiai ir sunkiai pritūpę, pasitaiko labai nedaug kelių traumų. 2002 m. Atliktame “Amerikos medicinos sporto medicinos žurnale” tyrime nustatyta, kad sunkiasvorių kojų traumos yra rečiau pasitaikančios, tačiau retai pasitaikančios traumos. Sunkioji liemenėlė taip pat atlieka nuovargį ir švarų judesį, judesius, dėl kurių kelio sukelia daugiau streso nei kumštelių.

Pečiai

Leidžiant barą nusileisti nugara gali pakenkti pečių. Tai galima išvengti, jei nenaudosite nieko tarp savęs ir baro. Užsegimas ne tik padidina sunkio centrą, verčia jus dirbti sunkiau, kad subalansuotų juostą, todėl jis palieka mažiau juostos, kuri liečia jūsų viršutinę nugarą. Kuo didesnis baras, kuris liečiasi su jūsų kūnu, tuo didesnis trintumas, kuris padeda išlaikyti jį. Jei norite, kad juosta būtų tvirtai pritvirtinta, traukite alkūnės žemyn ir tada traukite rankas į priekį, tarsi bandote sulenkti barą ant nugaros.

Užsikimšimas

Susitraukimas po baru yra pagrįstas rūpestis, nes anksčiau ar vėliau jūs praleidžiate liftu. Štai kodėl jūs niekada neturėtumėte pritūpėti už galios stovo ar pritūpęs narvo. Nustatykite smeigtukus arba stalviršį pakankamai aukštai, kad jie yra vos žemiau savo juostos apačioje esančio juostos lygio. Jei jums reikia išmesti barą iš nugaros, išmeskite jį atgal, kad nepasuktumėte į priekį.