Kokia rūgšties rūšis yra ananasas?

Geriausios ananasų veislės subrandina vaisius, puikiai derindamos rūgšties ir cukraus pusiausvyrą. Jei ananasų sudėtyje yra per daug rūgščių, vaisių kokybė sumažėja. Vaisiaus rūgšties ir cukraus santykis padeda nustatyti, ar tam tikros veislės vaisiai gamina konservus ar naudojami šviežiai. Rūgščių kiekis priklauso nuo klimato ir metų sezono. Skonio pokyčiai, lyginant su vaisių amžiumi, bet cukraus lygis išlieka toks pat, kaip ir augalui pjaustyti.

Citrinos rūgštis

Pasak “Drugs.com”, Citrinų rūgštis sudaro net 8 proc. Šviežių ananasų. Citrinų rūgštis suteikia ananasų ir citrusinių vaisių rūgštingumą, aromato sudedamoji dalis yra tokia svarbi, kad gaiviųjų gėrimų gamintojai daugeliui populiarių gėrimų papildo citrinų rūgštimi. Virėjai naudoja kristalinę citrinų rūgštį arba rūgščiąsias druskas, kad pridėtų maisto prieglobstį. Ląstelių lygyje citrinos rūgštis leidžia gliukozę paversti energija. Kai kurie asmenys alergiškai reaguoja į citrinų rūgštį, vystosi dilgėlinė, odos bėrimas ir kvėpavimo sutrikimai. Išvalyti ananasai taip pat turi aukštą obuolių rūgšties kiekį, kuris yra atsakingas už negrausto vaisiaus rūgštingumą.

Askorbo rūgštis

3/4 colio storio 4,2 / 3 colio skersmens šviežių ananasų gabaliuką sudaro 79,3 miligramai askorbo rūgšties arba vitamino C. Moterys 19 metų ir vyresniems pacientams turi tik 75 miligramus per dieną, tačiau vyrams reikia 90 miligramų vitamino C kasdien. Askorbo rūgštis apsaugo jūsų audinius nuo oksidacijos pažeidimo laisvųjų radikalų. Ozido sugadinimas gali sukelti mutacijas, dėl kurių atsiranda vėžinių augalų. Valgykite ananasus ir kitus vaisius bei daržoves, kurių sudėtyje yra askorbo rūgšties, kasdien užtikrina, kad jūsų kūnas gamina kolageno baltymus. Kolagenas taiso jungiamąjį audinį, pvz., Odą ir sausgysles. Askorbo rūgšties trūkumas neleidžia kolagenui atsinaujinti, sukelia lervą.

Pantoteno rūgštis

Pantoteno rūgštis yra B vitaminas, randamas ananasuose, taip pat daugelyje kitų maisto produktų. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, įskaitant astmos gydymą, ADHD, mielių infekcijas, širdies nepakankamumą, celiakiją, nervų skausmą, odos sutrikimus ir žaizdų gijimą, jis turi ilgą naudojimo ir naudos sąrašą organizmui. 1 puodelio porcija iš ananasų gabaliukų duoda 0,351 miligramus pantoteno rūgšties. Kadangi trūkumas retai pasireiškia, nėra minimalių reikalavimų, tačiau medicinos institute nustatyta adekvati dozė yra 5 miligramai per dieną vyrams ir moterims.

Auginimo ir rūgščių turinys

Auginimo būdai padeda kontroliuoti rūgščių balansą ananasuose, tačiau vasarą labiausiai saldžių šviežių ananasų rasite. Ananasai, augantys žiemą, turi daugiau rūgšties ir mažiau cukraus. Ananasai auga tik šiltoje klimato temperatūroje nuo 65 iki 95 laipsnių Fahrenheito. Šiek tiek šaltesnė nakties temperatūra gali nepakenkti augalams, tačiau šaltam orui ananasai auga lėčiau ir tampa rūgštūs. Karštesnės temperatūros sukelia ananasų gaminti daugiau cukraus. Kalnuotose šalyse, tokiose kaip Kenija ar Ekvadoras, ananasų plantacijų aukštis lemia pasėlių santykį rūgščiai ir cukrui.