Ar tam tikri maisto produktai padės gydyti raiščius ir sausgysles?

Kojos yra kietos, lanksčios audinių juostos, jungiančios raumenis su kaulais. Smegenys yra panašios juostos, jungiančios kaulus ir kremzles su sąnariais ir organais. Sveiki jungiamieji audiniai remia jūsų sugebėjimą laisvai judėti, sportuoti ir pakelti daiktus. Dilgėlės ir raiščiai gali būti sugadinti pernelyg ilgai, ligos ar sužalojimų, tokių kaip tendinitas. Be medicininio gydymo, fizinės terapijos ir poilsio, kai kurie maisto produktai gali padėti jūsų raiščiams ir sausgyslėms išgydyti.

Vaisiai aprūpina vitaminų, mineralų ir antioksidantų asortimentą. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, antioksidantas C, dažniausiai pasižymintis spalvingais vaisiais, padeda jūsų jungiamiesiems audiniams išgydyti. Tai taip pat gali padėti sumažinti uždegimą, susijusį su traumomis ir ligomis, ir sustiprinti imuninės sistemos gebėjimą apsaugoti jus nuo infekcijų ir ligų. Vaisiai, ypač vitamino C, yra apelsinai, greipfrutai, braškės, kiviai, juodieji serbentai, vyšnios, gvajavos, mangos ir papajos.

Daržovės taip pat aprūpina daugybę apsauginių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą C. Pagal riebalų papildų biurą raudonųjų paprikų sudėtyje yra daugiau vitamino C vienai porcijai nei citrusinių vaisių ir kitų vitamino C turtingų vaisių ir daržovių. Papildomi vertingi šaltiniai yra pomidorai ir pomidorų produktai, špinatai, brokoliai, Briuselio kopūstai ir žalieji paprikos. Mažiau spalvingos daržovės, tokios kaip kopūstai, žiediniai kopūstai ir bulvės, su oda, suteikia nedidelius vitamino C kiekius.

Riebios žuvys yra pagrindiniai omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai – sveiki riebalai, kurie, be širdies sveikatos skatinimo, gali sumažinti jungiamojo audinio uždegimą. 2009 m. Rugpjūčio mėn. “Amerikos reumatologijos kolegijoje” paskelbtame tyrime Kanados pašto darbuotojai, turintys tendinito, gavo natūralų gydymą, įskaitant priešuždegiminį mitybą ir mitybos konsultacijas, arba dalyvavo nurodytoje fizinėje veikloje 12 savaičių. Tyrėjai pažymėjo, kad dalyviai, kurie vartojo priešuždegiminį mitybą, padidino simptomų pagerėjimą nei dalyviai, kurie to nedarydavo. Dėl potencialiai panašios naudos vartokite žuvį, turtingą omega-3 riebalais, pvz., Lašišą, ilgapelekį tuną, silkę, ežerinį upėtakį, plekšnę, skumbrę, otą ir sardines.

Graikiniai riešutai ir linų sėmenys yra keletas omega-3 riebalų rūgščių turtingų augalinės kilmės maisto produktų. Flaxseede yra daug ląstelienos, dėl ko padidėja sotinimas ir gali sumažėti apetitas. Šis požymis yra svarbus, nes per didelis kūno svoris gali padidinti jūsų raiščių, sausgyslių ir sąnarių įtampą. Kad galėtumėte gauti maksimalią naudą, Merilendo universiteto Medicinos Centras siūlo visą linų sėklą grūsti per 24 valandas nuo pradinio naudojimo, tada saugokite, kas lieka jūsų šaldytuve. Mėgaukitės graikiniais riešutais ir linų sėmenimis arba įtraukiami į kitus indus, tokius kaip javai, kokteiliai, jogurtas ir kepiniai.

Spalvingi vaisiai

Daržovės

Riebalai

Graikiniai riešutai ir linų sėmenys