Testosteronas moterų raumenų augimui

Testosteronas yra natūralus hormonas tiek vyrams, tiek moterims. Moterims testosteronas yra pagamintas iš kiaušidžių ir antinksčių. Estrogenas, kuris yra gyvybiškai svarbus hormonas moterims, yra pagamintas iš testosterono. Moters testosterono lygis yra didžiausias jų pradžioje 20s. Testosteronas yra svarbus raumenų formavimui ir vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį sporto veikloje. Moterys gali patirti testosterono trūkumą, kai jie artėja ir pradeda menopauzę.

Reikšmė

Normalus testosterono lygis moterims skiriasi nuo individo iki individo. Testosterono lygis, kartu su kitais moterų hormonais, skiriasi moters moterų ciklo metu. Testosteronas yra aukščiausio lygio menstruacijų ciklo viduryje ir per ovuliaciją. Kai moterys pasiekia 40 metų, testosterono lygis gali būti sumažintas net 50 proc., Palyginti su 20 metų amžiaus moterimis. Moterys gali patirti staigų testosterono sumažėjimą net 50 proc., Jei jų chirurginiu būdu pašalinamos kiaušidės. Toks testosterono sumažėjimas gali sukelti raumenų išsekimą moterims.

Efektai

Pasak “Taikomosios fiziologijos žurnalo”, farmakologinė testosterono dozė padidino raumenų masę. Manoma, kad šis raumenų masės padidėjimas yra padidėjęs testosterono raumenų baltymų sintezė. Moterų testosterono trūkumas gali sumažinti energiją, mažinti lytį ir sumažinti jėgą bei ištvermę. Pasak Amerikos sporto medicinos koledžo, kai asmenys naudoja testosteroną – anabolinį steroidą – jie patirs raumenų ir stiprumo padidėjimą, gerokai daugiau nei tie, kurie įgyjami tik mokant.

Našumo didinimo priemonė

Anaboliniai steroidai, tokie kaip testosteronas, kurį vartoja moterys, gali žymiai padidinti liesos raumenis. Testosterono vartojimas taip pat gali žymiai padidinti stiprumą, greitį ir ištvermę, taip labai padidindamas sportininko charakteristikas. Steroidų naudojimas yra neteisėtas ir pažeidžia valstybės ir federalinius įstatymus. Siekiant išlaikyti vienodas sąlygas, organizacijos, kurios prižiūri sportą, iš Nacionalinės federacijos valstybinių aukštųjų mokyklų asociacijų į Jungtinių Amerikos Valstijų olimpinį komitetą priešinasi ir uždrausti naudoti anabolinius steroidus.

Šalutiniai poveikiai

Moterų testosterono vartojimas gali sukelti daugybę šalutinių poveikių, tokių kaip balso gilinimas, vyrų pūlingumas, menstruacinio ciklo sutrikimai, krūtų dydžio sumažėjimas, kūno plaukų ir spuogų padidėjimas. Tai taip pat gali sukelti nuotaikos pokyčius ir galimus kepenų veiklos sutrikimus. Testosterono vartojimas paauglių patelėse gali sukelti nuolatinį augimo stabdymą. Amerikos sporto medicinos koledžas taip pat praneša, kad anabolinių steroidų vartojimas buvo susijęs su širdies ligomis, insultu ir padidėjusia agresija.

Paplitimas

Remiantis Amerikos sporto medicinos koledže, moterų paauglių steroidų vartojimas yra nuo 0,5 iki 2 procentų. ACSM ataskaitos, kurios remiasi trimis nacionaliniais tyrimais, moterų paauglių steroidų vartojimas labai padidėjo nuo 1991 m. Pagal 1995 m. Jaunimo rizikos ir elgesio stebėjimo sistemą 2,4 proc. Moterų vidurinės mokyklos studentų naudojosi anaboliniais steroidais. Tai reiškia maždaug 175 000 moterų aukštųjų mokyklų moksleivių. Kitos šalys, tokios kaip Švedija, Anglija, Pietų Afrika ir Kanada, pranešė apie panašių skaičių aukštųjų mokyklų studentų, naudojančių anabolinius steroidus.