Kokie yra saulėgrąžų sėklų valgymo pavojai?

Turtingas sveikų riebalų ir geras skaidulų, baltymų, geležies, vitamino E ir kelių B vitaminų šaltinis, saulėgrąžų sėklos gali būti sveikas priedas prie jūsų dietos. Tačiau, kaip ir viskas gyvenime, saikingai yra raktas. Per daug, net sveikų maisto produktų, tokių kaip saulėgrąžų sėklos, vartojimas gali sukelti nepageidaujamą poveikį, pavyzdžiui, svorio padidėjimą ir perteklinį natrio vartojimą. Norint išvengti galimų pavojų, geriausia laikytis standartinės sėklos, kuri yra maždaug 1 uncija, servetėlę.

Svorio priaugimas

Per didelis maisto kiekis gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą. Svorio pasiskirstymas dažniausiai yra rezultatas, kad valgote daugiau kalorijų nei kūnas nudegina. Kai jūsų kūnas negali vartoti kalorijų, kurias sunaudojate, jie laikomi kaip riebalai. Jūsų kalorijų poreikiai priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant jūsų lyties, amžiaus ir aktyvumo lygį. Viena uncijos patiekalas iš griebtų saulėgrąžų sėklų branduolių suteikia 175 kalorijų, tai yra beveik 10 procentų tipiškos kasdienio kalorijų suvartojimo 2000 kalorijų. Jei valgysite du, tris ar net penkis kartus tokį kiekį, viename sode gali būti tiekiama net 875 kalorijų. Valgydami, kad daugelis saulėgrąžų sėklų virš jūsų reguliarios dietos bus perteklinis kalorijų suvartojimas ir svorio padidėjimas.

Pernelyg subrendusi riebalų suvartojimas

Saulėgrąžų sėklos – tai turtingas sveikų mono- ir polinesočiųjų riebalų šaltinis, kuris, kaip įrodyta, pagerina širdies sveikatą, tačiau jie taip pat yra sočiųjų riebalų rūgščių šaltinis, kurio perteklius gali sukelti padidėjusį nesveiko mažo tankio lipoproteinų kiekį Arba MTL cholesterolis. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja žmonėms apriboti jų įsotinamojo riebalų kiekį ne daugiau kaip 7 proc. Kalorijų, o tai būtų 140 kalorijų 2000 kalorijų dietos. Vienoje porcijoje rusvintų saulėgrąžų branduolių yra 1,7 gramo sočiųjų riebalų, tai yra 15 kalorijų iš riebalų, nes riebaluose yra 9 kalorijos vienam gramui. Jei valgysite 5 uncijos saulėgrąžų sėklų viename sėdyne, jums reikės 75 kalorijų iš sočiųjų riebalų, tai yra daugiau nei pusė dienos leistino sočiųjų riebalų kiekio. Tai gali sukelti problemų, jei kartu su saulėgrąžų sėklomis valgysite kitus maisto produktus, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų.

Potencialus natrio gaudyklė

Kai kurios saulėgrąžų sėklos yra sūdytos perdirbimo metu. USDA Nacionalinė maistinių medžiagų duomenų bazė praneša, kad 1 uncija iš kepintų, sūdytų saulėgrąžų sėklų branduolių suteikia 174 miligramus natrio. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja žmonėms valgyti mažiau nei 1 500 miligramų natrio per dieną, kad būtų užkirstas kelias aukštam kraujo spaudimui ir širdies ir kraujagyslių ligoms. Viena uncijos saulėgrąžų sėklų suteikia 12 procentų šios ribos, todėl jie yra priimtini užkandžiai, jei nenaudojate sūrių maisto kitų valgių metu. Tačiau, jei valgysite 5 uncijos dozę, vieną užkandį gausite beveik 60 procentų savo natrio kiekio per dieną, o tai reiškia, kad jūs galbūt pereisite iki natrio limito iki dienos pabaigos.

Kitos galimos problemos

Saulėgrąžų sėklos yra daug kelių kitų maistinių medžiagų, kurių didelis suvartojimas gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, 5 uncijos saulėgrąžų sėklų yra 1621 miligramas fosforo, tai yra 232 proc. Rekomenduojamos paros dozės. Penki uncijos saulėgrąžų sėklų taip pat suteikia 111 mikrogramų seleno, tai yra 202 proc. Rekomenduojamos paros dozės. Vienos iš šių maistinių medžiagų perteklius gali sukelti rimtų problemų. Toksiškumas dėl fosforo gali sukelti ne skeleto audinių ir inkstų pažeidimą, o seleno toksiškumas gali sukelti selenozės simptomus, įskaitant trapius plaukus ir nagus, odos bėrimus, nuovargį, dirglumą ir netgi mirtį. Penkių uncijų saulėgrąžų sėklų dalis sudaro beveik 30 procentų toleruojamų didžiausių suvartojamų kiekių, kuriuos nustato Medicinos institutas tiek fosforui, tiek selenui.