Vitaminai, kurie didina kraujo tėkmę

Kraujo apyvarta į širdį ir iš jos yra labai svarbi sveikatai. Kraujas visame kūne patenkina širdies siurblio veiksmų. Kraujas per kraujagysles, susidedančias iš arterijų ir kapiliarų, perneša deguonį į organizmo audinius. Tam tikri vitaminai prisideda prie kraujotakos sistemos būklės, užtikrinant, kad kraujas greitai ir be kliūčių visame kūne.

Niacinas

Niacinas yra vienas iš aštuonių vitaminų B. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, niacinas efektyviai padeda pagerinti kraujo apytaką. Niacino trūkumas yra retas. Daugelis žmonių gauna tinkamą kiekį niacino per maistą, kurį jie valgo. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra niacino, yra žuvys, runkeliai, saulėgrąžų sėklos ir žemės riešutai. Dauguma grūdų ir duonos yra stiprinami niacinu. Šis vitaminas taip pat padeda sumažinti “blogo cholesterolio” kiekį organizme, kuris gali užkirsti kelią arterijų uždegimui ar aterosklerozei. Kraujas turi sunkesnį laiką cirkuliuojant asmeniui, turinčiam aterosklerozės. Kai kurie žmonės gali vartoti niacino papildus, kad išvengtų aterosklerozės ir kitų būklių. Tačiau per daug šio vitamino turi šalutinį poveikį, todėl pasitarkite su gydytoju dėl tinkamos dozės.

Vitaminas E

Vitaminas E teigiamai veikia kraujotaką. Vitaminas E padeda išplėsti kraujagysles taip, kad kraujas lengvai juos perneštų. Tai taip pat apsaugo kraujo krešėjimą kraujagyslėse. Kūnas naudoja vitaminą E, kad gamintų raudonąsias kraujo kūnelius. Vitaminą E galite gauti iš kelių maisto produktų. Tai augalinis aliejus, sėklos, riešutai ir žaliosios lapinės daržovės. MedlinePlus duomenimis, dauguma grūdų, margarino ir vaisių sulčių yra praturtintas vitaminu E. Maisto produktų vitaminas E nėra pavojingas, tačiau gali būti didelis papildų kiekis. Nevartokite vitamino E papildų, jei neturite leidimo iš savo gydytojo.

Askorbo rūgštis

Negerkite askorbino rūgšties, dažniausiai vadinamos vitaminu C, savo dietoje, gali sukelti aterosklerozę ir kraujo krešulių kaupimąsi kraujagyslėse, kurios trukdo kraujo tekėjimui. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, vitaminas C gali padėti išlaikyti arterijas lanksčią. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra askorbo rūgšties, yra vaisiai, tokie kaip arbūzas, apelsinai, braškės, kiviai, kantalopai, greipfrutai, pomidorai ir mango. Daržovės yra geri vitamino C šaltiniai, tarp jų ir Briuselio kopūstai, brokoliai, žiemos skvošas ir lapinės žalia.

Vitaminas K

Vitaminas K yra labai svarbi maistinė medžiaga tinkamam kraujo krešėjimo ar krešėjimo. Šio vitamino trūkumas gali sukelti pernelyg didelį kraujavimą ar hemoragiją. Tai gali prasidėti, kai kraujas krenta iš nosies ar dantenų. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, didėjantis vitamino K kiekis gali sumažinti kraujavimo riziką, susijusią su kepenų liga, malabsorbcijos sindromais ar ilgalaikiu antibiotikų vartojimu. Didelio mitybos vitaminų K šaltiniai yra žalioji arbata, ropės žalumynai, kopūstai, špinatai, šparagai, lapinės žolės ir tamsiai žalios salotos.