Spirulina trūkumai

Spirulina, mėlynos spalvos dumblių rūšis, yra baltymų, vitaminų ir mineralų. Jame taip pat yra gausių karotinoidų kiekio, kuris yra antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo laisvųjų radikalų ir kitų maistinių medžiagų, tokių kaip B grupės vitaminų, vitamino E, cinko, vario, mangano, geležies, seleno ir linolo rūgšties, esminių riebalų Rūgštis, sintezuota ne žmogaus organizme. Kaip minėjo Merilendo medicinos centras, daugelis laboratorinių tyrimų rodo, kad vartojant spiruliną gali pagerėti imuninė sistema. Tačiau vartojant spiruliną gali kilti galimas šalutinis poveikis ir trūkumai.

Medline Plus teigimu, kai kuriuose spirulinuose gali būti sunkiųjų metalų, tokių kaip švinas, kadmis, arsenas ir gyvsidabris. Pagal 2007 m. Gegužės mėn. “Tarptautinio fizinių mokslų žurnalo” paskelbtą tyrimą terminas “sunkusis metalas” apibūdina bet kokį metalinį elementą, kurio būdingas didelis tankis ir toksiškumas net ir esant labai mažoms koncentracijoms. Sunkieji metalai natūraliai pasireiškia ant žemės paviršiaus ir naudojami kaip patvarūs teršalai, kurie nėra pašalinami ar sunaikinami dėl biologinio skilimo ar skaidymo. Sunkieji metalai gali atsitiktinai patekti į jūsų kūną per orą, maistą ir vandenį ir laikui bėgant kauptis, dėl to gali išsivystyti virškinimo trakto sutrikimai, tokie kaip viduriavimas ir vėmimas, drebulys, paralyžius ir netgi traukuliai. Siekiant išvengti atsitiktinio sunkiųjų metalų pernešimo iš spirulino, pacientai turėtų pirkti tik kokybiškus spirulinos produktus. Be to, spiruliną galima vartoti tik prižiūrint patyrusiam ir kvalifikuotam sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui.

Fenilketonurija apibūdina sveikatos būklę, kuriam būdingas fermento trūkumas, metabolizuojantis fenilalaniną, aminorūgšties tipą. Fenilketonurija gali sukelti protinį atsilikimą, daugelio organų žalą ir galimą kompromisą dėl fenilketonurinių motinų nėštumo. Kaip minėjo Merilendo universiteto Medicinos centras, jei turite problemų su jų fenilalanino metabolizmu, jūs privalote vengti vartoti maisto produktų, kurių sudėtyje yra šios amino rūgštys. Spirulina sudėtyje yra daug amino rūgščių, įskaitant fenilalaniną, todėl pacientus, kuriems yra fenilketonurija, reikia vengti.

Autoimuninė liga susijusi su imuninės sistemos pernelyg aktyvumu, dėl kurio sunaikinami normalūs audiniai organizme. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, jei turite autoimuninę ligą, pvz., Reumatoidinį artritą ir išsėtine sklerozę, vengti spirulino vartojimo, nes jis gali paskatinti imuninę sistemą ir dar labiau pabloginti jos būklę.

Spirulina gali neigiamai sąveikauti su vaistiniais preparatais, kurių imuninė sistema slopinama, pavyzdžiui, su vėžiu sergančiais pacientais. Medline Plus praneša, kad dėl to gali sumažėti minėtų vaistų veiksmingumas. Todėl pacientai, vartojantys imunosupresantus, niekada neturėtų vartoti spirulino papildų.

Sunkieji metalai

Fenilketonurija

Autoimuninių ligų pablogėjimas

Vaistų sąveika