Kokios yra sorgo nauda sveikatai?

Sorgo grūdai Jungtinėse Amerikos Valstijose yra vienas didžiausių grūdinių kultūrų, praneša Purdue universitetas ir gerai dirba žmonėms ir gyvuliams. Kadangi tai nėra glitimo, sorgo grūdai yra saugi alternatyva kviečiams, jei laikosi dietos be glitimo. Sorgo vartojimas taip pat padidina maistinių medžiagų suvartojimą, o grūdai suteikia naudos sveikatai dėl jų įspūdingo mitybos būdo.

Kiekviena sorgo porcija – ketvirtadalis puodelio sausų grūdų – yra 163 kalorijos. Jei sekite 2000 kalorijų dietą, tai suteikia apie 8 procentus savo kalorijų suvartojimo per dieną. Sorgo yra daug angliavandenių – kiekvienoje porcijoje yra 36 gramų visų angliavandenių, įskaitant 3 gramus skaidulų. Dėl savo skaidulų kiekio sorgai skatina virškinamąjį gėrimą ir kartu su kitais plaušų turinčiais maisto produktais, kurie yra plačiai naudojamos dietos dalis, kovoja su širdies ir kraujagyslių ligomis ir kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje. Sorgo sudėtyje taip pat yra 1,6 gramo riebalų ir 5,4 gramų baltymų vienoje porcijoje.

Vartojantis sorgas naudingas sveikatai dėl magnio ir vario kiekio. Magnis prisideda prie sveiko kaulinio audinio ir reguliuoja kūno kalcio lygį, o varis padidina imuninę sistemą ir skatina raudonųjų kraujo vystymąsi. Abi mineralai taip pat atlieka svarbų vaidmenį jūsų metabolizme ir padeda jūsų ląstelėms gaminti naudingą energiją. Sorgo porcijoje yra 91 miligramai magnio ir 518 mikrogramų vario. Tai užtikrina 58 procentus jūsų kasdienio vario reikalavimo, kurį nustato Medicinos institutas, taip pat 22 ir 28 procentus rekomenduojamo dienos miežių vartojimo vyrams ir moterims.

Sorgo pridėjimas prie dietos taip pat padeda suvartoti daugiau geležies ir niacino arba vitamino B-3. Kaip varis ir magnis, geležis ir niacinas palaiko jūsų metabolizmą – geležies pagalbą kuro gamyboje, o niacinas padeda jums suskaidyti maistines medžiagas ir jas metabolizuoti. Niacinas ir geležis taip pat palaiko sveiką kraujotaką, o geležis vaidina imuninę funkciją. Kiekvienoje sorgo porcijoje yra 2,1 miligramai geležies ir 1,4 miligramai niacino. Tai sudaro 12 procentų kasdien rekomenduojamo geležies kiekio ir 10 procentų kasdieninio niacino suvartojimo, rekomenduojamo Medicinos instituto, kartu su 26 ir 9 procentais kasdien rekomenduojamų geležies ir niacino suvartojimo vyrų.

Kviečių miltų vietoje kepimo be glitimo vietoje naudokite sorgio miltus – jo minkštas aromatas puikiai tinka duonams, apkepams, bandelėms ir kitiems kepiniams. Arba kepkite visas sorgo grūdus vandenyje, kad vietoj kitų receptų naudotų grūdų. Sudėkite sorgą su mėgstamomis kapotų daržovėmis, šviežiais citrinos sulčių vinigrette žoleliais, skirtais saldžiams salotoms, prieš valgant supjaustykite keptuosius sorgo gabalėlius į sriubos dubenį arba kepkite keptuvėje bulvytę arba kepkite sorgo grūdelių lova. Ryžių.

Tai turtingas kalorijomis ir makroelementais

Nauda Jūsų metabolizmui

Padeda palaikyti Jūsų metabolizmą

Skanūs kepiniai, salotos ir dar daugiau