Kodël cukrus jus virđina?

Cukrus, paprasčiausias angliavandenių formatas, yra įprastas dietinis priedas balto stalo cukraus, rudojo cukraus, melasos, medaus, klevo sirupo, kukurūzų sirupo ir didelio fruktozės kukurūzų sirupo pavidalu. Vaisiai ir pieno produktai yra natūraliai pasitaikančių cukrų. Daugelį metų vartotojai klaidingai suvartojo cukraus hiperaktyvumą, ypač vaikams. Nors valgant perteklinius cukraus kiekius yra daug neigiamų padarinių sveikatai, tai nepadės jums didinti.

Suvokimas

Pasak mokslininko profesorės Barbara J. Strupp, Kornelio universiteto Mitybos mokslų skyriuje ir psichologijos katedroje, suvokimas, kad cukrus sukelia vaikų hiperaktyvumą, gali būti tėvų suvokimo apie cukrų šaltinis. Vaikai ir suaugusieji dažnai vartoja cukraus produktus, tokius kaip tortas ir saldainiai, vakarėlius ir kitus socialinius renginius, susijusius su jauduliu ir veikla. Šalies aplinka, o ne cukraus, lemia, kad vakarėlio dalyviai tampa hiper. Remiantis registruotu dietologu Janice Hermann iš Alabamos kooperatyvų papildymo tarnybos, kontroliuojami lauko tyrimai nepalaiko ryšio tarp cukraus vartojimo ir hiperaktyvios elgsenos.

Smegenų efektai

Pasak Franklino instituto, gliukozė arba cukrus yra smegenų maistas. Paprastų cukrų, kurie eina tiesiai į kraują, valgymas gali sukelti trumpą gliukozės kuro smegenims sprogimą, sukuriant budrumo stiprinimo pojūtį. Tačiau insulinas, išleistas kovai su cukraus įplaukimu, greitai sumažina cukraus kiekį kraujyje, sukelia silpnumą ir painiavą, o ne hiperaktyvumą. Smegenų neuronai negali saugoti cukraus vėlesniam vartojimui, o greito, nesveiko sprogo iš cukraus vartojimo reikalauja lėto pastovaus gliukozės šaltinio iš lėtai suskaidytų kompleksinių angliavandenių.

Širdies ir kraujagyslių sistemos poveikis

Pagal “Los Angeles Times” 2010 m. Emory universiteto mokslininkų tyrimo ataskaitą, dietos, kurių sudėtyje yra daug cukraus, gali mažinti DTL arba “gerą” cholesterolio kiekį, padidinti trigliceridų kiekį kraujyje ir kitaip padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. . Cukrus yra kalorijų tankumas ir maistingųjų medžiagų trūkumas. Dieta, kurios sudėtyje yra daug cukraus, gali sukelti svorio padidėjimą ir mitybos trūkumus, dėl kurių padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, todėl gali atsirasti nuovargis, dusulys ir maža energija. Pasak tyrinėtojai Prinstono universitete, cukrus, kurio sudėtyje yra didelio fruktozinio kukurūzų sirupo, yra labiausiai paplitusi nealkoholinių gėrimų cukraus forma, dar labiau padidina svorį ir susijusias neigiamas pasekmes sveikatai nei įprastas stalo cukrus.

Pratybų atlikimas

Pasak Teksaso Moterų universiteto, cukraus vartojimas gali padidinti organizmo turimus energijos kiekius per trumpą laiką, bet insulinas, išleistas šio cukraus metabolizavimui, netrukus sumažins energiją. Pasak Amerikos širdies asociacijos, cukrus gali padidinti energijos kiekį pratimo metu, tačiau poveikis yra pastebimas ir teigiamas intensyvios sportinės veiklos metu, trunkančiam 30 minučių ar ilgiau. Kai gliukozės koncentracija kraujyje ir kepenų ir raumenų glikogenas yra išeikvoti dėl intensyvaus ilgalaikio fizinio krūvio, cukraus kiekis kraujyje gali sukelti pakaitinį kurą, kuris pakartotinai įjungia konkurencingą sportininką. Šis poveikis nepasireiškia vartojant cukrų per įprastą, vidutinį fizinį aktyvumą, pvz., Vaikščiojant.