Kas yra soliariumo sūkurys?

Kai kurios sporto salės, ypač didesnės, labiau komerciškai orientuotos, arba specializuotos sporto salės, kuriose yra didžiausias dėmesys, yra sūkurinė vonia, kuri yra dalis narių teikiamų paslaugų. Netoli persirengimo kambarių gali būti atskirų vyrų ir moterų sūkurys, dažnai sujungtos su sauna. Taip pat vadinama sūkurine vonia, sūkuryje yra vandens slėgio purkštukai su karštu vandeniu pripildytoje vonioje ir po treniruotės galite ramiai atpalaiduoti ir atkurti.

Naudodamiesi ja ir jos privalumais

Sūkurinė vonia yra ne tik pasididžiavimas, bet ir sportinėse salėse, kaip terapinis gydymas, nes šilumos ir vandens srovės atpalaiduoja įtampą ir minkština skausmingus raumenis. Kaip relaksantas, sūkurys taip pat gali būti būdas iš naujo nustatyti psichinę būklę, kol pasieksite sporto salę. Kai kuriais atvejais naudojimasis sūkurine vonia gali būti reikalingas kaip struktūrizuotos treniruotės programos dalis, ypač didelės intensyviosios arba žmonėms atsigavus nuo traumų ar ligų. Kiekvienoje sporto salėje yra skirtingi prieigos laikai ir sūkurinės vonios taisyklės, todėl pasikalbėkite su sporto salės darbuotojais, kad išsiaiškintumėte specifiškumą

Etiketas

Kadangi sūkurinė vonia yra bendra erdvė, jums reikia laikytis tam tikrų taisyklių, siekiant išlaikyti higieną ir pagrindinį komforto lygį visiems žmonėms. Visoms sporto salėms reikės nusipirkti maudymosi kostiumėlį, kad galėtų naudotis sūkurine vonia. Be to, dušas prieš naudojimąsi sūkurine vonia yra būtina, kad vamzdis būtų užterštas ir nebūtų purvo. Ne duše gali padidėti bakterijų plitimas. Sūkurinėje vonioje daugiau kaip 10 minučių išeikvojimas gali sukelti perkaitinimą ir dehidrataciją, todėl ribokite savo kubilą iki rekomenduojamo laiko. Jei yra daug žmonių, kurie laukia, kol naudosite kubilą, gerbkite kitų žmonių poreikius ir nepasiliekite savo buvimo kubelyje.

Naudodamiesi tavo pratimais

Kai kuriose sporto salėse yra sūkurinės vonios, specialiai skirtos pratimui. Šie sūkuriai dažnai yra daug didesni ir yra stačiakampio formos. Naudodami vandens purkštukus, esančius tik vienoje pusėje arba baseino gale, prausimosi sūkurinės vonios gali atkurti “plaukimo” patirtį, be to, iš tiesų jums nereikia keliauti bet kokiu atstumu – purkštukai “stumia” jus atgal, kai jūs “plaukiate” į priekį. Naudodami sūkurinę vonią, svarbu išlaikyti savo vandens temperatūrą iki 88 laipsnių Fahrenheit, nes galite lengvai perkaisti. Pratimai sūkuryje taip pat tinka tiems, kuriems treniruotės metu reikia apsaugoti sąnarius ar fiziškai gydyti.

Įspėjamasis patarimas

“Core Performance”, “Mark Verstegen” ir “Pete Williams” autoriai, prieš treniruotę, tiesiai po šoko į sūkurį. Pratimai padidina kūno kraujotaką, šiek tiek uždegdami galūnes ir raumenis, būklę, kuri baigsis natūraliai, kai jūsų kūnas bus atvėsęs. Šokinėjus į sūkurį be tinkamo atšaldymo gali padidinti jūsų kūno raumenų uždegimą. Nors “Verstegen” ir “Williams” rekomenduoja valandą tarp jūsų treniruotės ir sūkurinės vonios naudojimo, jūsų tvarkaraštyje tai gali neleisti. Prieš naudodamiesi sūkurine vonia, atlikite pilną aušinimo laiką ir galbūt vėsų dują.