Kas yra savaiminis kvėpavimas?

Savavališkas kvėpavimas apibrėžiamas kaip dujų judėjimas į plaučius ir iš jų, kurie susidaro reaguojant į individo kvėpavimo raumenis. Trumpai tariant, savaiminis kvėpavimas yra natūralus kvėpavimas. Pasak “iVillage.com”, ramybėje tipiškas suaugęs žmogus vidutiniškai sveria 18 įkvėpimų per minutę. Daugelis žmonių nežino apie savo kvėpavimo modelius, nebent kažkas trukdo šio proceso efektyvumui. Ekstremaliais atvejais mechaninė ventiliacija naudojama, kai spontaninis kvėpavimas yra nepakankamas arba visiškai netenkamas.

Apsvarstymai

Spontaninio kvėpavimo proceso metu žmogus įkvepia leisti deguonį patekti į plaučius. Raudonųjų kraujo kūnelių darbas paskirsto šviežią deguonį visame kūne ir pakeičia anglies dioksidą. Šios išmetamosios dujos vežamos atgal į plaučius ir išstumiamos iš kūno, kai žmogus iškvėpsta.

Kvėpavimo sutrikimai

Kvėpavimo sutrikimai apima bet kokią būklę, kuri keičia savaiminį gyvybingumą deguonies įkvėpimo ir anglies dioksido išsiplėtimo modelį. Dažniausiai kvėpavimo sutrikimai yra normalaus fizinio krūvio pasekmė, tokia kaip trumpalaikis kvėpavimas intensyvaus fizinio aktyvumo metu. Kai nosies ertmės tampa perpildytos dėl šalčio, tai taip pat gali trukdyti natūraliam kvėpavimui. Kai kuriais atvejais kvėpavimo sutrikimai yra rimtos ligos požymis (bronchitas, astma, plaučių vėžys), kuriam reikia skubios medicininės pagalbos.

Simptomai

Kai kažkas nutraukia savaiminį kvėpavimą, jo poveikis paprastai yra gana akivaizdus. Kai kurie įprasti kvėpavimo sutrikimo simptomai yra nuolatinis kosulys, švokštimas ir dusulys.

Apnėja

Kai atsiranda spontaninis kvėpavimas dėl bet kokios priežasties, jis vadinamas apnėja. Sąlyga gali būti laikina, pvz., Kai žmogus akimirksniu patiria kvėpavimo nepakankamumą miego metu (miego apnėja). Kai kvėpavimas sustoja ilgą laiką, tai vadinama ilgalaikiu apnėja. Ši gyvybei gresianti būklė gali sukelti traukulius ir nesąmoningumą bei reikalauti skubios medicininės pagalbos.

Mechaninė ventiliacija

Kai spontaniškas kvėpavimas nėra arba yra nepatikimas, mechaninė ventiliacija padeda arba visiškai pakeičia natūralų kvėpavimą. Mechaninė ventiliacija dažniausiai naudojama gaivinimo, galvos traumos, nugaros smegenų pažeidimo, stazinio širdies nepakankamumo ir kitų gyvybei pavojingų atvejų atvejais. Mechaninė ventiliacija gali būti naudojama keletą minučių ar kelis mėnesius, priklausomai nuo medicininės situacijos. Labai retais atvejais pacientas gali reikalauti mechaninės ventiliacijos pagalbos likusiam jo gyvenimui.