Kas sukelia šlapimo pūslės sudirginimą, kai geriu soda?

Soda gali sukelti šlapimo pūslės dirginimą, nes jame yra kofeino. Visi kofeino produktai ir net kai kurie be kofeino produktai gali sukelti šlapimo pūslės sudirginimą. Šlapimo pūslės sudirginimas gali sukelti lėtinę šlapimo pūslės infekciją ir šlapimo nelaikymą. Jei kenčia nuo šlapimo pūslės sudirginimo, tai gali nebūtinai sukelti dieta, o kiti daiktai, kurie kartais naudojami asmeninei higienos priežiūrai. Pasitarkite su savo gydytoju, kad nustatytumėte tikslią šlapimo pūslės sudirginimo priežastį prieš gydydami situaciją.

Kofeinas

Pasak “WomensHealth.gov”, kofeinas veikia kaip diuretikas, kuris sukelia šlapimo pūslės užpildymą greičiau nei kiti gėrimai. Kuo greičiau pūslė užpildoma, tuo daugiau jums reikės šlapintis. Tai gali sudirginti šlapimo pūslę dėl pernelyg didelio stimuliavimo, kurio jis nėra pripratęs. Kadangi kofeinas sukelia šlapimo pūslės užpildymą greitai, jis taip pat gali sukelti šlapimo pūslės nutekėjimą. “Mayo Clinic” pavadina kofeiną būtent šlapimo pūslės dirgikliu.

Saldikliai

Soda, saldainiai ir kiti maisto produktai, pavyzdžiui, desertai, naudojami dirbtiniai saldikliai, tokie kaip kukurūzų sirupas ir netgi stalo cukrus. Pagal MayoClinic.com, cukrus ir kukurūzų sirupas, be kitų dirbtinių saldiklių, taip pat gali dirginti šlapimo pūslę. Šie elementai taip pat gali prisidėti prie šlapimo pūslės nutekėjimo, nes jie stimuliuoja šlapimo pūslę. Mayo klinika pažymi, kad nėra aišku, kodėl šie daiktai sukelia šlapimo pūslės dirginimą, taip pat teigia, kad šlapimo pūslės sudirginimas gali skirtis nuo vieno asmens iki kito.

Angliavandeniliai

Soda paprastai yra gazuotas gėrimas, įsigijęs jį buteliuke arba iš fontano. Gazo produktai, tokie kaip soda, yra dar vienas šlapimo pūslės dirginantis, pasak MayoClinic.com. Neaišku, kodėl gaivieji gėrimai sukelia šlapimo pūslės sudirginimą, tačiau “Mayo Clinic” sąraše yra gazuotos soda, kuri yra viena iš daugelio galimų šlapimo pūslės dirgiklių. Geriausia vengti gaiviųjų gėrimų, kai tik įmanoma, kol tiksliai sužinosite, kodėl jūsų šlapimo pūslė tampa sudirgusi.

Apsvarstymai

Soda yra trijų skirtingų šlapimo pūslės dirgiklių rūšių: kofeino, saldiklių ir karbonizacijos. Soda vengimas gali padėti sumažinti galimą šlapimo pūslės sudirginimą ir netgi sumažinti šlapimo pūslės išsiskyrimą ir padėti sušvelninti kitus šlapinimosi simptomus, susijusius su šlapimo nelaikymu ir chroniškomis šlapimo pūslės infekcijomis. Kiti gėrimai, pvz., Arbatos kofeino ir kofeino ir rūgštinių sulčių, tokių kaip pomidorų sultys ir greipfrutų sultys, gali turėti panašų poveikį šlapimo pūslėje. Jūsų gydytojas gali padėti išsiaiškinti, kuris jūsų dietos sritis gali prisidėti prie jūsų simptomų, kad būtų išvengta būsimų problemų.