Geriausi pratimai pacientams, sergantiems polio

Po polio sindromo atsiranda po metų, kai pacientas nukenčia nuo poliomielito viruso. Paprastai šios būklės simptomai yra raumenų silpnumas, nuovargis ir raumenų atrofija. Simptomai gali pablogėti, jei nenaudojate po polio sindromo paveiktų raumenų. Tačiau bet kokį fizinį krūvį turite atidžiai stebėti savo gydytojo.

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, širdies treniruotės paprastai dažniau rekomenduojamos pacientams, sergantiems poliomielitu, per pasipriešinimo treniruotes. Sunkus pakėlimas nepatariamas, nes per treniruotes gali toliau silpnėti raumenys, o ne stiprinti. Ideali kardiovazija pacientams, sergantiems poliomielitu, plaukioja, nes nesikiša į raumenis ir sąnarius.

Judesio pratybų diapazonas gali padėti ligoniams, sergantiems poliomielitu, išlaikyti funkciją ir sugebėti patogiai judėti sąnarius, kad užbaigtų tokias veiklos rūšis kaip vaikščiojimas. Nacionalinis fizinio aktyvumo ir negalios centras rekomenduoja naudotis, vadinamą kvėpuojančiu medžiu. Norėdami pradėti, stovėkite su savo rankomis iš savo pusių ir savo kojų hip-plotis atskirai. Įkvėpus, perkelk rankas į galvas, o tada atsigaiskite, kai iškvėpsite. Pakartokite šį judėjimą keletą kartų. Toliau pakelkite rankas į pečių aukštį ir pasukite galvą į šoną. Pasukite juosmeniu, kad judėtumėte savo kūną ta pačia kryptimi kaip ir galva. Pakartokite judesį kitoje jūsų kūno pusėje.

Joga yra rekomenduojama “Post Polio Health International” organizacija. Jogos privalumai yra geresnė pusiausvyra, didesnis lankstumas ir skausmo simptomų mažinimas. Jei vartojate klasę, imkitės švelnios ar pradedančiųjų klasės, kuriomis atliksite tempimo, giliosios kvėpavimo ir meditacijos pratimus derinį. Klasėje jūs turėtumėte turėti prieigą prie kėdės ar sienos, kad galėtų palaikyti judesius, jei to reikės.

Jums reikės klausytis savo kūno, dalyvaudami bet kokioje fizinio krūvio formoje, kai kenčia po polio sindromo. Sustokite, jei jaučiate pernelyg pavargusius arba raumenų silpnumo simptomai pablogėja. Jei jaučiate kokį nors skausmą ar ilgai atsigauna po pratimo, nutraukite treniruotes, kol pasikalbėsite su savo gydytoju.

Kardio pratimai

Judesio pratybų diapazonas

Joga

Įspėjimas