Vitaminas B12 ir fizinis pratimas

Kai kurie žmonės imasi vitamino B12, kad padidintų energiją ir sumažintų nuovargį. Tačiau, nebent jums trūksta papildomos B12, tai neturės papildomos energijos. B12 trūkumas gali paveikti jūsų gebėjimą naudotis. Pasitarkite su savo gydytoju, jei manote, kad trūksta vitamino B12, o ne vartojate injekcijas ar papildymus.

Vitaminas B12, žinomas kaip kobalaminas, yra vandenyje tirpaus vitamino dalis iš aštuonių B grupės vitaminų. Ši vitaminų grupė, dar vadinama B komplekso vitaminų, yra būtina sveikai odai, plaukams, akims ir kepenims. Vitaminas B12 padeda išlaikyti sveiką nervų ląstelių ir raudonųjų kraujo kūnelių bei tinkamą imuninę funkciją. Jis taip pat padeda gaminti DNR ir RNR.

Remiantis MayoClinic.com duomenimis, tyrimai parodė, kad vitamino B12 trūkumas gali sukelti nenormalius neurologinius ir psichikos sutrikimus. Šie simptomai yra nuovargis, drebulys, raumenų silpnumas, šlapimo nelaikymas, regėjimo sutrikimai ir nuotaikos sutrikimas. Žmonės, kuriems yra B12 deficito pavojus, yra vegetarai, pagyvenę žmonės ir kūdikiai, kūdikiai kūdikiams, kūdikiuose. Nėščios moterys, kurios padidino B12 reikalavimus, taip pat turi trūkumų riziką.

Vitaminas B12 padeda organizmui konvertuoti angliavandenius į gliukozę. Jūsų kūnas naudoja šią gliukozę energijai. Prieš pratybas reikia sunaudoti angliavandenių, kad energija pasiektų jūsų treniruotę. Jei turite B12 trūkumą, šie angliavandeniai nebus tinkamai paversti energija, o tai leis jums jaustis pavargę ir nesugebės baigti treniruotės. Be to, kadangi B12 padeda imuninei funkcijai, jums gali nepatinka jaustis pakankamai gerai, kad veiktų arba jūs Jei jūsų trūksta, jūsų vietinėje sporto salėje gali būti labiau jautrūs bakterijoms.

Jūsų dienos rekomendacija vitamino B12 yra 2,4 mcg. Jis randamas gyvūninės kilmės maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje, vėžiagyviuose, pieno produktuose, kiaušiniuose, jautienos ir kiaulienos. B12 dienos tiekimo pavyzdys yra viena vištienos krūtinė, vienas kietas virtas kiaušinis ir vienas puodelis paprasto mažo riebumo jogurto. Suaugusiesiems, vyresniems nei 50 metų, gali būti naudinga vartoti B12 dozę arba valgyti maisto produktus, kurių sudėtyje yra vitamino B12.

Kas yra vitaminas B12?

B12 trūkumas

Koreliacija

Šaltiniai