Vitaminas B degimui burnoje

B komplekso vitaminai yra aštuonios vandenyje tirpios maistinės medžiagos, kurios palaiko jūsų kūno sistemas. Vieno ar daugiau vitaminų B trūkumas gali sukelti daugybę įvairių simptomų, įskaitant burną. B vitaminų trūkumas jūsų dietoje arba nenormalus absorbavimas iš žarnyno gali sukelti trūkumą. Burningo burnos sindromas, kurį sukelia vitamino B trūkumas, paprastai greitai išsiskleidžia, kai kraujo lygis grįžta į normą, papildant trūkstamus mikroelementus.

Specifiniai trūkumai

Vitamino B, tiamino, riboflavino, niacino, folio rūgšties, biotino, B-5, B-6 ar B-12 trūkumas gali turėti neigiamos įtakos burnos ir liežuvio audiniams, dėl ko gali pasireikšti burnos sindromas ir kiti simptomai. Folio rūgšties ir B-12 trūkumai pasireiškia dažniau nei kiti vitamino B trūkumai.

Burnos simptomai

Jūsų liežuvis ir dantenos gali pasirodyti neįprastai raudonos ar blyškios su vitamino B trūkumu. Taip pat gali pasireikšti dantenų ir liežuvio patinimas. Valgymas gali tapti sudėtingas dėl burnos skausmo ir gali atsirasti didelis svorio netekimas. Sūrus ar aštrus maistas paprastai padidina deginimo pojūtį burnoje. Galite susidaryti skausmingus įtrūkimus, esančius burnos kampuose arba liežuvio paviršiuje. Jūsų liežuvis gali atrodyti sklandžiau nei įprasta, ir jūs galite patirti netinkamus skonio pojūčius.

Kiti simptomai

Kiti simptomai, susiję su vitamino B trūkumu, yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, apetito praradimas, odos bėrimas, silpnumas, raumenų skausmas, nuovargis, dirglumas, sumišimas, depresija, miego sutrikimas ir tirpimas ar dilgčiojimas rankose ir kojose. Vitamino B-12, folatų ir B-6 trūkumai dažnai sukelia anemiją arba nenormaliai mažą raudonųjų kraujo ląstelių kiekį. Su sunkia anemija, gali pasireikšti dusulys ir greitas širdies susitraukimų dažnis fiziniu krūviu.

Diagnozė ir gydymas

Keletas sveikatos sutrikimų gali sukelti deginimo burnos simptomus. Jūsų gydytojas gali nustatyti, ar vitamino B trūkumas parodo jūsų simptomus, užsakydamas kraujo tyrimus, kad patikrintų jūsų vitaminų kiekį. Kitos galimos deginimo burnos sindromo priežastys yra burnos mielių infekcija, sumažėjusi seilių gamyba, rūgšties refliukso liga, blogai pritvirtinti protezai ir hormonų disbalansas. Gydymas vitamino B trūkumo degimo burnos sindromu paprastai apima gerai subalansuotą mitybą ir maistines papildas, skirtas papildyti B sudėtinių vitaminų pasiūlą.

Nors laukiate atsako į gydymą, galite sumažinti deginimo burnos simptomus keliomis paprastomis priemonėmis. Palaikykite savo burną drėgnais, įsišvirkštę ant lydymo drožlių, paimdami vandenį arba kramtydami be cukraus gumą. Venkite gazuotų gėrimų, alkoholio ir citrusinių vaisių sulčių, kurios gali dirginti liežuvį ir kitus burnos audinius. Venkite tabako gaminių, sūrių užkandžių, acto, prieskonių ir kitų rūgštinių, druskos ar aštrų maisto produktų, kurie gali padidinti burnos skausmą. Šaltus maisto produktus gali būti lengviau toleruoti nei karštų maisto produktų. Pienas ir jogurtas gali padėti sumažinti burnos skausmą.

Simptomų valdymas