Testosteronas ir svorio mažėjimas moterims

Testosteronas ir svorio mažėjimas moterims yra susiję. Nors testosteronas yra vyrų lytinis hormonas, jis yra gyvybiškai svarbus ir moterų sveikatai. Estrogenas, moteriškasis lytinis hormonas, perteklius gali sukelti sveikatos sutrikimus. Tačiau yra keletas natūralių būdų padidinti testosterono kiekį.

Testosteronas

Testosteronas yra steroidinis hormonas, pagamintas žmonėms ir gyvūnams. Daugiausia vyriškojo lytinio hormono yra moterims. Testosteronas yra hormonas, atsakingas už padidėjusį raumenų masę, kaulų tankį ir kūno plaukus, ir tai yra būtina sveikai. Žemas testosterono lygis vyrams ir moterims gali sukelti daugybę rimtų susirgimų, įskaitant didesnę depresijos, mažo lytinio potraukio, nutukimo ir osteoporozės riziką.

Svorio priaugimas

Testosterono kiekis gali turėti įtakos svoriui. Testosteronas vaidina svarbų vaidmenį tiek vyrams, tiek moterims, kurių bendras testosterono kiekis mažėja. Tai gali sukelti daugybę problemų. Pasak “Life Extension” interneto svetainės, “vyrams su mažu laisvu testosteronu yra didesnė koronarinės arterijų liga, psichinė depresija ir demencija”. Moterų, testosterono ir svorio santykis yra šiek tiek sudėtingesnis nei vyrams. Moterys linkusios svorio lengviau nei vyrai dėl didesnio estrogeno lygio. Vyrams senstant, estrogeno ir progesterono lygiai, moteriški lytiniai hormonai, pradeda svyruoti. Estrogenas linkęs tampa dominuojantis, o tai dažnai gali lemti svorio augimą.

Svorio metimas

Testosterono kiekio sumažėjimas moterims gali sumažinti raumenų masę. Raumenų masė degina daugiau kalorijų nei riebalai ir padeda išlaikyti medžiagų apykaitą gerai, todėl raumenų audinio sumažėjimas gali sukelti papildomą svorio padidėjimą. Todėl padidėjęs testosterono kiekis ir estrogenų kiekio mažinimas gali padėti panaikinti raumenų praradimą. Norint pasinaudoti padidėjusiu testosterono pranašumu, kartu reikia mažinti estrogeno kiekį. “Anti-estrogeninio dietos” autorius “Ori Hofmekler” tvirtina, kad “yra tiesioginė koreliacija tarp padidėjusio estrogeno ir nutukimo sutrikimų”. Pasak fitneso trenerio Kyle Battiso, testosteronas “taip pat vaidina svarbų vaidmenį riebalų metabolizme. Vyrams ir moterims, turinčioms svyruojančio ar mažo testosterono kiekio, yra didesnė polinkis turėti antsvorį.

Natūraliai padidinkite testosterono kiekį

Pasak Battiso, “dieta ir natūralūs papildai dažnai stimuliuoja natūralią hormoninę sekreciją, todėl jums nereikia papildomai gydyti”. Dr Ray Sahelian rekomenduoja gauti daugiau miego, kad padėtų padidinti testosterono kiekį. Padidėjęs cinko vartojimas ir raumenų formavimo pratimai taip pat gali padėti padidinti testosterono kiekį.