Svorio kritimas ir amfetaminai

Keletas sutrikimų gali parodyti, kad reikia receptinių amfetaminų, įskaitant Adderallą. Kai kurie iš šių sutrikimų yra dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas, būklė, kai pacientui sunku sufokusuoti ir koncentruotis, ir narkolepsija, būklė, kai pacientui sunku išgyventi normalią kasdienę veiklą. Šalutinis poveikis, susijęs su šia rūšimi vaistų, yra daugybė, o vienas iš svarbiausių pasekmių yra svorio mažėjimas. Jei jūsų gydytojas Jums skiria šį vaistą, jis greičiausiai aptars šio naudojimo aspektą.

Funkcija

Svorio mažėjimas, atsirandantis dėl amfetamino vartojimo, visų pirma yra vaistų nuo apetito slopinimo poveikis. Pasak “Drugs.com”, iki 33 proc. Adderall vartojančių žmonių susiduria su apetito praradimu. Kadangi apetito slopinimas ir svorio mažėjimas yra norimi padariniai daugeliui žmonių, gali pasireikšti nenumatytų receptinių amfetaminų skyrimas. Tačiau, atsižvelgiant į galimą piktnaudžiavimą ir nepageidaujamas reakcijas, dauguma sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų mano, kad rizika yra didesnė už apetito slopinimo ir svorio sumažėjimo naudą, teigia svetainė HealthCentral.com.

Tipai

Šios rūšies vaistai yra tiek reguliariai, tiek ilgai veikiant preparatus. Reguliarus Adderall yra 5, 7-1 / 2, 10, 12-1 / 2, 15, 20 ir 30 mg preparatų sudėtyje. Dozė, kurią nustato gydytojas, priklauso nuo gydomos būklės sunkumo. Jūsų gydytojas greičiausiai pradės vartoti mažą dozę ir, priklausomai nuo jūsų atsakymo į gydymą amfetaminu, gali patarti mažomis dozėmis didinti, kol jis stebės gydomąjį atsaką. Svarbu, kad vartojate mažiausią vaistų dozę, kuri veiksmingai gydo simptomus, kad būtų išvengta nereikalingų vaistų poveikio ir galimo perdozavimo; Adderall taip pat gali būti vartojamas kartu su “Extender-release formulations” arba “Adderall XR”. Ši formuluotė prailgina vaisto vartojimą per ilgą laikotarpį, todėl gali būti skiriama 1 dozė kasdienių vaistų, o ne kelių.

Kontraindikacijos

Keletas sveikatos būklių, dėl kurių amfetaminas vartojamas, yra draudžiama. Pasak MayoClinic.com, tai yra hipertenzija, vaistų ar priklausomybės nuo alkoholio istorija, skydliaukės liauka ar anakardija, psichinės ligos istorija, traukulių istorija, širdies defektai ir glaukoma. Pasitarkite su savo gydytoju, jei turite kokių nors iš šių būklių, nes jie gali sukelti recepto amfetamino vartojimą.

Vaistų sąveika

Keli vaistai turi amfetaminus, kurių negalima vartoti vienu metu. Pasak Maisto ir vaistų administracijos, šie vaistai yra tricikliniai antidepresantai, monoamino oksidazės inhibitoriai, antihistamininiai vaistai ir antihipertenziniai vaistai, naudojami aukštam kraujospūdžiui kontroliuoti. Kiti vaistai yra fenitoinas, antisizure ir ličio karbonatas, nuotaikos stabilizuojantys vaistai.

Kiti šalutiniai poveikiai

Be svorio, receptiniuose amfetaminuose gali būti keletas kitų šalutinių poveikių, įskaitant burnos džiūvimą, nemiga, nerimą ir skrandžio skausmą. Kitas, mažiau įprastas laukiamas šalutinis poveikis, yra vidurių užkietėjimas, raumenys, seksualinio potraukio pasikeitimai ir neįprastas gerovės jausmas. Jei kuris nors iš šių šalutinių poveikių tampa nepakeliamas, pasitarkite su gydytoju dėl kitų ar papildomų gydymo galimybių.