Realybės poveikis vaikams

“Reality” televizija plinta kaip laukinė ugnis, todėl mažai abejoja, kad jūsų vaikai gali susidurti su keliais tokio tipo programavimo pavyzdžiais – netgi tais atvejais, kai yra įprastų žiūrėjimo įpročių. Tai gali palikti jus įdomu, koks galimas jo poveikis. Ištyrus tai, kas jau žinoma apie realybės šou ir jų įtaką vaikams, galite priimti pagrįstus sprendimus, kaip elgtis su problema jūsų namuose.

Kas yra “Reality TV”?

“Reality” televizija – tai programos, kuriomis siekiama pristatyti žmones, kurie pasirodo esant įvairiais kontekstais. Daugelis realybės programų sukasi aplink varžybas, kitos – įžymybės jų kasdieniame gyvenime. Yra parodyta, kad centras yra mažose grupėse kitaip nežinomų žmonių, zonduojančių jų sąveiką tarpusavyje. Be to, rasite įrodymų, kad dėmesys skiriamas paauglių nėštumui ir paauglių mamų gyvenimams. Nepriklausomai nuo jų formos, tikrovės šou siekia kurti pramogas nuo nepaaiškintų momentų ir įvykių neapibrėžtumo. Jie taip pat nori pateikti šokiruojančias, nepatogias arba kitokias uždegimines situacijas, kurios yra nuoseklios daugelio realybės programavimo charakteristikoms. Daugelis šių šou yra redaguojami, norint sukurti konkrečią temą ar rezultatą, todėl jie mažiau tikėtini.

Vaikai kaip žiūrovai

Vaikai, kurie žiūri tikrovės programas, buvo patyrę blogų padarinių iš tokio programavimo turinio. Vienas Australijos tyrimas parodė, kad vaikai, kurie žiūrėjo į realybės programavimą, buvo daug labiau linkę priskirti turtą, populiarumą ir grožį kaip veiksnius, kurie prisideda prie laimės. Nenuostabu, kad dauguma realybės šou dalyvių dažnai vertina vertybes. Be to, tam tikros kitos realybės programos, tokios kaip “Baimės faktorius”, kuriai būdingi priešiško ar pavojingo elgesio dalyviai, paskatino kai kuriuos jaunesnius žiūrovus dubliuoti šiuos veiksmus.

Vaikai kaip dalyviai

Nors ne visos tikrovės programos apima nepilnamečius dalyvius, kai kurie tai daro. Taip pat buvo įrodyta, kad šie vaikai turi neigiamą poveikį. Aplinką, kurioje vaikai daug laiko aplanko kameromis, yra tendencija, kad sunkumus patiriantys iššūkiai auga. Be to, kai konkurencinė realybė rodo, kad vaikai yra įtraukti, yra papildomas spaudimas ir atmetimo jausmas, kai viskas neveikia. Kanados laikraštis “The Globe and Mail” 2009 m. Pranešė apie programą, pavadintą “The Next Star”, kurioje daugiausia dėmesio buvo skirta vaikams iki 15 m., Kai kuriuos varžovus sudarė netinkamose situacijose ir nacionalinėje televizijoje juos išlygino (nors konstruktyviai).

Kova su įtaka

Nereikia nė sakyti, kad sutelkiant dėmesį į tai, kiek jūsų vaikai turi televizorių, yra geras pradžia, kad nebūtų “realybės” televizijos “perimta” jūsų namuose. Turėtumėte paaiškinti savo vaikams, kad realybės šou yra tikrai ne realybė. Šis teiginys ilgas kelias nustatant elgesio ribas. Be to, svarbu, kad jūs ar jūsų vaikai netaptų pasyviais “pranešimų” gavėjais. Turėtumėte nustatyti kiekvieno parodos pateiktas vertybes ir išsamiai aptarti su savo vaikais, kad išlaikytumėte subalansuotą svarbiausių dalykų vaizdą.