Koks skirtumas tarp melasos melasos ir neso sulfatuotos melasos?

Tamsi spalva ir turtinga, saldaus skonio iškeptos pupelės yra iš pridedant melasos bitų prie recepto. Melasa yra cukraus gamybos proceso likutinis šalutinis produktas. Tikslas yra pašalinti tiek cukraus, tiek cukrinių runkelių ar sorgo cukraus ar cukraus valgomojo cukraus, kiek tai įmanoma sąnaudų požiūriu. Tačiau tai, kas liko, nėra švaistomi, bet yra vertingas kaip saldiklis ir pašarų priedas.

Melasa

Moliūgų melasa gaminama trijų etapų procese, kuris prasideda nuo brandžių ar žalių cukranendrių augalų sulčių. Sultys virtos, kad koncentruotų ir cukraus kristalizuotų. Rezultatas vadinamas “pirmuoju” melasa. Iš kristalizuoto cukraus pašalinamas ir likutis vėl virinamas. Mišinys tamsėja, nes likęs cukrus yra sudegintas arba karamelizuotas. Kokie rezultatai vadinami “antrine” melasa. Po to, kai pašalinami daugiau cukraus kristalų, procesas kartojamas dar kartą. Galutinis arba “tretinis” virinimas generuoja tamsų koncentruotą sirupą, žinomą kaip melasos pjuvenos melasa.

Sieros rūgštys ir nesulsuliuotos melasos

Melasą, pagamintą iš jauno cukranendrių, vadina sieros dioksidu, kuris yra pridėtas, kad šviežias žaliavinis darinys būtų šviežias, kol jis bus perdirbtas, ir išsaugoti iš jo pagamintus melasos šalutinius produktus. Nesubalintoji melasa gaminama iš subrendintų cukranendrių augalų, kurie natūraliai buvo leidžiami lauke. Melsvos spalvos melasa gali būti sieringos arba nesūdijotos. JAV maisto ir vaistų administracija teigia, kad sieros dioksidas yra “paprastai pripažintas saugiu”, kuris gali būti naudojamas kaip konservantas, išskyrus valgomą mėsą, skirtą parduoti kaip šviežią maistą.

Nebalintos melasos privalumai

Sugavimo cukrus iš cukranendrių ištraukia tuščias kalorijas ir palieka mitybą. Melasa vis dar yra saldus, tačiau ji įgijo skirtingą melasos skonį ir natūralias maistines medžiagas. Melase yra geležies, magnio fosforo, kalio, natrio, cinko, kooperatyvo, mangano, seleno, tiamino, riboflavino, niacino, pantoteno rūgšties ir cholino. Sieros dioksidas, naudojamas gamybos metu, neprideda arba nepanaikina melasos mitybos profilio. Jei esate alergiškas maisto produktams, kurių sudėtyje yra sieros, žiūrėkite nespalvintą melasą.

Melaspalvės melasos privalumai

Trijų verbavimų ir cukraus ekstrahavimo proceso metu Blackstrap melasa yra labiau mitybos požiūriu tankus saldiklis nei paprasta arba “antroji” melasa. “Blackstrap” turi tuos pačius vitaminus ir mineralus kaip “antrąją” melasą, bet labiau koncentruotą formą. Blackstrap melasa taip pat yra antioksidantų junginių, kurie gali padėti išvengti laisvųjų radikalų ląstelių pažeidimo. Blackstrap gali būti naudojamas saldinti gėrimus ir pridėti skonio ir spalvos virti maisto produktai. Kaip ir “antrosios” melasos atveju, turėtumėte įsigyti neriebaluotą “Blackstrap”, jei esate alergiškas maisto produktams, kurių sudėtyje yra sieros.