Kodėl mano raumenys skauda, ​​jei aš nesinaudojau?

Dažni, nuovargio ir skausmingi raumenys dažniausiai kyla dėl pernelyg sunkios praktikos ir dažniausiai jaučiasi geriau. Bet jei neseniai nesinaudojote, skauda raumenys gali būti ligos ar kitos sveikatos būklės rodiklis. Pasitarkite su savo gydytoju, jei turite raumenų skausmą be akivaizdžios priežasties ar ilgiau kaip 3 dienas.

Lėtinio nuovargio sindromas yra būklė, kuri gali sukelti simptomų grupę, ypač itin didelį nuovargį ir silpnus, pavargusius ir skausmingus raumenis. Jei be nemalonių galvos skausmų, miego sutrikimų, susikaupimo ir sunkaus išsekimo, kuris trunka 6 mėnesius ar ilgiau, atsiranda raumenų skausmas ir skausmas, gali būti kaltinamas lėtinio nuovargio sindromas. Ši būklė paprastai sukelia raumenų skausmą keliose kūno srityse. Reguliarus miegas, sveika mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti valdyti lėtinio nuovargio sindromą.

Fibromialgija yra sindromas, pasireiškiantis skausmu visame kūne ir skauda raumenis, sąnarius ir kitus audinius. Fibromialgija taip pat gali sukelti psichinės sveikatos problemas, tokias kaip nerimas ir depresija, be galvos skausmo ir nemigos. Ši būklė paprastai sukelia raumenų skausmą nugaroje ir kakle. Priežastis nežinoma, tačiau ji dažnai būna kartu su lėtinio nuovargio sindromu. Fibromialgijai nėra jokio gydymo, bet gyvenimo būdo pokyčiai ir reguliarūs fiziniai krūviai – atsižvelgiant į jūsų organizmo ribas – gali padėti valdyti raumenų skausmą ir kitus simptomus.

Net be fizinio krūvio, raumenų skausmas gali būti susižalojus ar sugadinus raumenis kasdienės veiklos metu. Jūs galėjote įtempti raumenis pakelti kažką sunkiai ar intensyviai namuose valyti arba kiemas darbą. Infekcija, tokia kaip gripas ar laimo ligos, gali sukelti raumenų skausmą ir skausmą daugelyje kūno sričių. Raumenų skausmas, skausmas ar mėšlungis taip pat gali atsirasti dėl svarbių mineralų, tokių kaip kalcio ar kalio, disbalansas ar net dehidracija.

Jei raumenų skausmas nustatomas po poros dienų po treniruotės, pratimai gali būti atsakingi už jūsų simptomus. Uždelstas raumenų skausmas paprastai atsiranda per 48 valandas po treniruotės. Tai gali sukelti lengvą ar labai stiprų raumenų skausmą, dėl kurio sunku atlikti kasdienę veiklą. Dėl lėtinio raumenų skausmo atsiradimo priežastis nežinoma, tačiau dėl to gali pasireikšti audinių ar įkvėptų raumenų suskaidymas.

Lėtinio išgyvenimo sindromas

Fibromialgija

Kitos sveikatos sąlygos

Užlaikytas raumenų skausmas