Cinko ir pilka plaukai

Jauno fontano paieška jau prasidėjo nuo pirmųjų pilkų plaukų. Nors pilka plaukai gali pasirodyti bet kokiame amžiuje, dažnai tai yra vienas iš pirmųjų senėjimo požymių, ir daug produktų buvo sukurta siekiant užkirsti kelią ar juos užmaskuoti. Žinoma, kad cinkas gali padėti atkurti natūralią žmogaus spalvą.

Cinko funkcijos

Cinkas yra žmogaus organizme esantis elementas, kurio didžiausia koncentracija yra plaukuose, kauluose, raumenyse ir odoje. Cinkas taip pat randamas fermentuose, kuriuose jis atlieka lemiamą vaidmenį daugelyje medžiagų apykaitos procesų. Tai reikalinga normaliam fiziniam vystymuisi ir reprodukcinei sveikatai, taip pat palaiko imuninę sistemą. Nors cinkas randamas organizme, jis nėra saugomas ir jūsų kūnas reikalauja dietos, kad atitiktų kasdienius poreikius.

Pilkosios plaukos priežastys

“Amerikos federacijų eksperimentinės biologijos federacijos” aprašytas tyrimas parodė, kad vandenilio peroksido susikaupimas sutrikdo melaniną plaukų šachtinėje ir visame kūne, dėl ko pilka plaukai. Melaninas yra tai, kas suteikia plaukams jo spalvą, o mūsų odai – pigmentaciją. Nustatyta, kad rūkymas daro įtaką ankstyvam pelėsiai, o genetika atlieka svarbų vaidmenį nustatant pilkųjų plaukų atsiradimą. Cinkas neatrodo esminis vaidmuo plaukų spalvoje.

Reikšmė

Pasak žurnalo “Biologinis mikroelementų tyrimas”, buvo atliktas tyrimas siekiant nustatyti mikroelementų kiekį žmogaus plaukuose. Nors šiame tyrime daugiausia dėmesio nebuvo skiriama plaukų kirpimui, tai parodė, kad visos plaukų spalvos turi cinko koncentraciją. Ruda plaukai turėjo daugiau cinko nei šviesiai blondinai plaukai, tačiau skirtumas buvo nedidelis. Labiausiai tamsiai rudos ar juodos spalvos plaukai turėjo didžiausią cinko koncentraciją. Varis taip pat randamas plaukuose, ir buvo pažymėta, kad kai studijų dalykai senesni, vario kiekis sumažėjo rudų ir blondų plaukų. Cinko koncentracijos pokyčiai nepasikeitė.

Apsvarstymai

Nors nėra galutinių įrodymų, kad cinkas tiesiogiai veikia plaukų spalvą, gali būti naudos dėl cinko naudojimo plaukams. “Britų žurnalas dermatologijos” išleido tyrimą, kuriame parodė daug žadančių rezultatų, susijusių su cinko šampūnu plaukams plauti. Šampūnas ne tik žymiai padidino plaukų kiekį, bet ir šiek tiek padidino storį. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šiame tyrime dalyvavę tyrimo objektai vietoje vartojo cinko šampūną ir nevartojo cinko.

Įspėjimas

Žmogaus kūnas reikalauja kasdien suvartoti cinką, kad palaikytų normalius procesus, o vaikams jis padeda vystytis. Rekomenduojama paros dozė yra 12-15 mg paaugliams ir suaugusiesiems. Šios vertės skiriasi priklausomai nuo amžiaus, ir jei esate nėščia ar maitinate krūtimi. Papildomo cinko papildymas rekomenduojamomis dozėmis turėtų būti atliekamas atsargiai. Perdozavimas cinko gali sukelti galvos svaigimą, alpulys, skrandžio sutrikimas, skausmas krūtinėje ir vėmimas.