Nauda sveikatai nuo tahini

“Tahini”, pagaminta iš žemės sezamo sėklų, vaidina svarbų vaidmenį Vidurio Rytų virtuvėje, pridedant skonį ir tekstūrą. Taip pat galite jį naudoti daugelyje kitų virtuvių. Ši pasta suteikia daug naudos sveikatai, įskaitant sveikus makroelementus ir daugybę vitaminų ir mineralų.

1 šaukštą. “Tahini” patiekalas prideda prie jūsų maitinimo plano 89 kalorijų. Nors galite savarankiškai vartoti tahini, dažniau jis randamas kaip didesnio recepto dalis – bendras kalorijų kiekis gali būti mažesnis arba didesnis priklausomai nuo recepto. “Hummus”, patiekalas, kuriame yra tahini, yra 25 kalorijos už valgomą šaukštą. O bako ganoush, baklažanų-tahini patiekalas, yra 40 kalorijų vienai porcijai.

“Tahini” patiekalas turi 3,2 g angliavandenių ir 2,6 g baltymų. Šie maži kiekiai papildo jūsų mitybą, bet labai nesumažina jūsų kasdienių poreikių. Stenkitės vartoti nuo 225 iki 325 g angliavandenių ir nuo 50 iki 175 g baltymų kiekvieną dieną, kad aprūpintų kūną energija.

Vienoje tachini porcijoje yra 7,9 g riebalų, tik 1,1 g šio riebalų yra prisotintas, blogas riebalų tipas. Apriboti riebalų suvartojimą iki 20-35 procentų viso dienos kalorijų. Tahini yra sveikų riebalų rūgščių šaltinis, kuriame yra 60,1 mg omega-3 riebalų rūgščių ir 3,421 mg omega-6 riebalų rūgščių. Jūsų kūnas nerekomenduoja šių riebiųjų rūgščių, todėl jų išgavimas iš maisto produktų yra labai svarbus ir yra naudingas jūsų smegenims ir širdžiai.

Vartokite tahini, kad padidintumėte savo tiamino vartojimą. Kiekviena porcija suteikia 16 procentų paros siūlomo suvartojimo šio vitamino, dar vadinamo vitaminu B-1. Tahiino tiaminas įtakoja jūsų nervų sistemą, raumenis ir virškinimą.

“Tahini” tiekia 12 procentų fosforo, kurio reikia kasdien kiekvienai porcijai. Šis mineralas yra svarbus jūsų kaulų ir dantų stiprumui. Jums taip pat reikia pašalinti atliekas iš inkstų. Padidinti fosforo suvartojimą valgant tahiną yra geras pasirinkimas, jei vartojate tam tikrus antacidinius ir diuretikus, kurie iš jūsų kūno išsiskiria fosforą.

Kiekvieną dieną jūsų mityboje reikia tik nedidelio kiekio vario, o tahini gali padėti jums tenkinti šiuos mitybos poreikius. Šis mineralas padeda išlaikyti jūsų kraujagysles ir kaulus sveikus. Jums taip pat reikia raudonųjų kraujo kūnelių gaminti, o tai turi įtakos energijos kiekiui jūsų kasdienėje veikloje.

Kalorijos

Angliavandeniai ir baltymai

Riebalai ir riebalų rūgštys

Tiaminas

Fosforas

Varis