Koks skirtumas tarp saulės ir saulės spindulių?

Saulės šviesa energijuoja ir suteikia vitamino D, bet taip pat gali sukelti žalingą ultravioletinę (UV) spinduliuotę. UV spinduliai įsiskverbia į odą, gali sukelti raukšles ir odos vėžį. Apsauginiai nuo saulės ir apsaugos nuo saulės veiksmingai apsaugo odą nuo šių žalingų spindulių. Žinios apie apsaugos nuo saulės ir saulės spindulių skirtumus gali padėti pasirinkti tinkamiausią produktą.

Savybės

Pasak Amerikos Amerikos melanomos fondo (AMF), nuo saulės apsaugančių medžiagų yra cheminių medžiagų, kurios absorbuoja UV spinduliavimą ir mažina odos koncentraciją. Saulės spinduliai fiziškai neleidžia UV spinduliams patekti į odą. Apsaugos nuo saulės priemonės dažniausiai yra skaidrios ir yra nepastebimos, kai naudojamos, o saulės spinduliai yra storesni, lieka matomi, kai jie yra naudojami, ir juos sunkiau nusiplauti nei apsaugos nuo saulės.

Apsauga

Apsaugos nuo saulės priemonės turėtų apsaugoti nuo UVA ir UVB spindulių. “Go Sun Smart” apibūdina UVA kaip įtaką atokiausiems odos sluoksniams, dėl to senėjimas ir raukšlės. UVB spinduliai pažeidžia gilesnius odos sluoksnius, galinčius sukelti odos vėžį. Apsaugos nuo saulės priemonių apsauginis dydis yra matuojamas apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF) vienetais. Tam tikro produkto SPF lygis rodo, kaip ilgai žmogus gali likti saulėje be sudegimo, pasak “Lifespan”. Pavyzdžiui, jei jūs naudojate produktą, kurio SPF yra 20, galite laikyti saulėje 20 kartų ilgiau nei tuo atveju, jei nesinaudojate jokiu apsauginiu kremu. Kuo aukštesnis SPF lygis, tuo didesnė apsauga nuo UV spindulių. Apsaugos nuo saulės priemonės apsaugo nuo ultravioletinių spindulių daugiau nei nuo saulės spindulių, tačiau saulės spinduliai nėra matuojami SPF vienetais, teigia AMF. Apsauginiai nuo saulės apsaugo odą nuo UVA ir UVB spindulių. Apsauginiai nuo saulės apsaugo nuo UVB, bet ne visi teikia apsaugos nuo UVA spindulių.

Aktyvūs ingredientai

Remiantis “Lifespan”, “Sunblock” sudėtyje yra metalinių ingredientų, tokių kaip titano dioksidas, cinko oksidas arba geležies oksidas, kurie fiziškai blokuoja saulę. Apsaugos nuo saulės priemonėse gali būti įvairių sudedamųjų dalių, tačiau “Lifespan” rekomenduoja ieškoti produktų, kurių veikliuose ingredientuose yra oktinoksato, oksibenzono, oktilazato, benzofenono arba metilantranilato.

Tinkamas naudojimas

Veiksminga apsauga nuo UV spindulių priklauso nuo to, ar tinkamai naudojamos apsaugos nuo saulės priemonės ir apsaugos nuo saulės priemonės. Pasak “Go Sun Smart”, kad būtų užtikrinta maksimali apsauga, nuo saulės praėjus 30 minučių iki saulės spindulių reikia apsaugoti nuo saulės, kad odai būtų galima sugerti apsaugines chemines medžiagas. Apsaugos nuo saulės priemonės turi būti iš naujo pritaikytos po plaukimo ar prakaitavimo, net jei produktas yra atsparus vandeniui. Apsauga nuo saulės yra veiksminga, kai tik ji yra naudojama, todėl, kad ji lieka ant odos paviršiaus, ji gali būti naudojama iškart prieš saulės poveikį.

Rekomendacijos

AMF rekomenduoja naudoti apsaugos nuo saulės priemones, kurių SPF yra ne mažesnis kaip 15 – didesnis žmonėms su šviesia oda. Žmonės, kurie yra ypač jautrūs saulei, turėtų naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Kremas ar losjonai suteikia apsaugos kiekį, tačiau aliejuje yra daug mažesnis SPF lygis (paprastai du ar mažiau) ir nepakankama UV apsauga. Visus metus naudokite saulės apsaugą, nes oras yra saulėtas arba drumstas.