Kodėl jūros dumbliai tinka skydliaukei?

Daugiausia parduodama Azijos rinkose ir maisto parduotuvėse, tačiau jūros dumbliai vis dar yra daugybės amerikiečių palikuonių mįslė. Tačiau pridedant jūros dumblius ir kitas jūros dumblių rūšis į savo mitybą, gali būti natūralus sprendimas, siekiant optimizuoti skydliaukės veiklą ir pagerinti efektyvumą žmonėms, kuriems nustatytas lengvas hipotiroidizmas. Maistinėse jūros dumblėse yra gausus jodo ir seleno šaltinis, du mineralai, būtini skydliaukės hormonų gamybai.

Jodo ir skydliaukės sveikata

Atsižvelgiant į apatinę kaklo dalį, skydliaukė yra viena svarbiausių kūno labiausiai endokrininių liaukų. Naudojant jodą ir aminorūgšties tirozino, skydliaukė gamina tiroksiną ir tironiną, du hormonus, kurie reguliuoja kiekvienos kūno ląstelės temperatūrą, funkciją ir augimą. Šie hormonai taip pat veikia kognityvinį funkcionavimą, įskaitant koncentraciją ir atmintį. Atsižvelgiant į “skydliaukės jėgą”, kuriuos gali rasti “Holivudo” specialistai Richard ir Karilee Shames, be pakankamo tiekimo, žmogus gali patirti nuovargį, nerimą ir svorį.

Jodo turtingos jūros dumblės

Jūros dumbliai – tai įvairūs jūrų augalų, pagamintų iš dumblių, išskiriančių vandenyną maistinių medžiagų, grupė. Nors iš rudųjų dumblių pagamintų jūros dumblių yra daugiau jodo nei raudonųjų arba žalių dumblių veislių, visose jūros dumblių veislėse yra daug mineralinių medžiagų. Islandijos kelpai turi didžiausią jodo kiekį. Kiti, geri jodo šaltiniai yra Kombu, arame ir hijiki, “Shames” parašė “Skydliaukės jėgai”.

Seleno turtingos jūros dumblės

Jūros dumbliai taip pat yra daug seleno, mineralo, kuris palaiko tiroksino pasikeitimą į tiroliną, rašė “Shames”. Be seleno nebus skydliaukės hormonų gamybos ir konversijos, botanikas ir biologas Ryan Drum parašė savo tinklalapio straipsnyje “Salos žolės”. JAV maisto ir vaistų administracija rekomendavo 150 mikrogramų jodo per dieną ir 55 mikrogramus seleno per parą.

Jūros dumblių pridėjimas į dietą

Japoniškos virtuvės įkvėptų sriubų ir grūdų patiekalų sudėtyje yra kelpių dribsniai, kaip druskos pakaitalas ir prieskoniai. Dr.Oz.com rekomenduoja gaminti savo susi, pasirinkdami pasirinktus ryžius ir susmulkintus daržoves nori lapuose – supjaustykite jį ir pamirkykite sezamo aliejumi ar pasirinktu padažu. Nors jūros dumblių sudėtyje yra daug maistinių medžiagų, naudingų Turėtumėte žinoti, kad kalio kiekis yra itin didelis, jo kiekis yra 34 kartus didesnis už bananą, kaip teigia “Huffington Post”. Pernelyg didelis kalio kiekis gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, todėl pasitarkite su savo gydytoju prieš pridėdami daug dietos į jūros dumblių.

Nenukurkite jodo

Priklausomai nuo veislės, kelios uncijos džiovintos kelnės gali beveik tris kartus viršyti rekomenduojamą jodo kiekį. Pagal “Phyllis” ir “James Balch” receptą “Nutukimo gijimo receptas” problematiškas, nes jodo trūkumas yra tas, kad per daug dietinio jodo jūsų skydliaukės veikla gali būti mažiau veiksminga. Maždaug penkis kartus rekomenduojama paros dozė gali slopinti skydliaukės sekreciją Kai kurių žmonių hormonas, rekomenduoja Balchs.