Kas atsitiks su tavo kūnu, jei turite daug vitamino b?

B vitaminų kompleksas yra aštuonių individualių vitaminų grupė: tiaminas arba B1; riboflavinas arba B2; niacinas arba B3; pantoteno rūgštis arba B5; piridoksinas arba B6; biotinas arba B-7; folio rūgštis arba B9 Ir kobalaminas arba B12. Kadangi dauguma žmonių gauna pakankamai vitaminų B iš savo dietos, B grupės vitaminų papildai gali sukelti perdozavimą, jei neturite trūkumų. Tačiau tai, kas atsitiks su jūsų kūnu, kai turite daug vitamino B, priklauso nuo to, kokio tipo B vitamino jūs vartojate.

B vitaminai be nepalankių efektų

Pasak Medicinos instituto, kai kurie B grupės vitaminai didelių dozių metu neturi jokio išmatuojamo pavojaus sveikatai. Tai apima vitaminus B1, B2, B5, B7, B9 ir B12. Medicinos bendruomenė vis dar raginama atsargiai vartoti šiuos vitaminus kaip papildus, nes tolesni moksliniai tyrimai yra būtini, kad visiškai pašalintų bet kokį poveikį.

Niacinas

Didelėse dozėse niacinas ar vitaminas B3 gali sukelti greitą, nereguliarią širdies ritmą ir odos paraudimą bei padidėjusį odos temperatūrą, kuri atrodo ir jaučiasi panaši į saulės nudegimą. Per daug niacino vartojimas taip pat gali sukelti neryšką matymą ir pykinimą. Medicinos institutas rekomenduoja vartoti ne daugiau kaip 35 mg vitamino B3 per parą.

Vitaminas B6

Vitaminas B6 gali sutrikdyti nervinių signalų perdavimą iš jūsų smegenų į raumenis, ypač tuos, kurie kontroliuoja rankas ir kojas bei kvėpavimą. Tai sukelia dilgčiojimo pojūčius rankose ir kojose, sumažina raumenų kontrolę ir koordinavimą, sunku kvėpuoti ir sunkiais atvejais – raumenų paveiktų paralyžių. Remiantis Medicinos instituto duomenimis, paros rekomenduojama dozė vitaminu B6 yra 100 mg.

B kompleksas

B komplekso tabletes yra visi aštuoni vitaminai B. Daugumai vitaminų kompleksinių tablečių sudėtyje yra 100 – 400 procentų jūsų kasdien reikalingo B vitamino kiekio. Dėl šios priežasties gali pasireikšti niacino arba vitamino B6 perdozavimo simptomai, ypač jei jūs gaunate pakankamai šių vitaminų iš savo dietos.

B vitaminai yra vandenyje tirpūs, tai reiškia, kad jie nėra laikomi jūsų kūne ir bet koks perteklius pašalinamas su šlapimu. Jei turite per daug vitamino B, gerkite daug vandens, kad išplautumėte jį iš savo sistemos ir panaikintumėte neigiamą poveikį.

Gydymas