Ką turėtumėte valgyti, kai turite salmonelių?

Salmonella infekcija, viena iš dažniausiai pasitaikančių apsinuodijimo maistu rūšių, atsiranda dėl Salmonella bakterijų, dažnai iš maisto produktų, tokių kaip žalioji arba neišdirbta mėsa ar paukštiena, nurijus. Salmonella infekcijos simptomai yra pilvo skausmas ir mėšlungis, raumenų skausmas, šaltkrėtis, karščiavimas, pykinimas ir vėmimas. Jei sutinkate su apsinuodijimu salmonelėmis, jums reikės išlaikyti hidrataciją ir valgyti minkštą maistą bent jau tol, kol pradiniai simptomai nebebus.

Jei turite apsinuodijimą salmonelėmis, pirmiausia negalėsite gerti ar valgyti. Salmonelių infekcijai būdingas vemimas ir viduriavimas gali lengvai sukelti dehidrataciją. Prarasti per daug skysčių gali būti pavojinga, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, mažiems vaikams ir visiems, kuriems yra sunki ar sunki imuninė sistema. Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja kasdien gerti aštuonis iki 10 stiklines skaidraus skysčio, geriausio vandens, ir patarti gerti visą puodelį vandens, kai atsiranda laisvas žarnos judesys. Kitas pasirinkimas, be vandens, yra paprastas sultinys, laistyti sulčių ar sporto gėrimai.

Pasak “FamilyDoctor.org”, jei esate vėmimas, išliekite kietą maistą, kol vėmimas nebegalės. Palaipsniui vėl įveskite kietą maistą, kai galėsite juos laikyti. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti maistingą, lengvai virškinamą maistą. Tai kartais vadinama BRAT mityba, bananais, ryžiais, obuoliais ir skrebučiais. Tai yra “privalomas” maistas su nedaug skaidulų, kuris gali padėti sumažinti viduriavimą. Venkite saldžių maisto produktų, riebių ar riebių maisto produktų, pieno produktų ir didelės raumens maisto produktų, kurie gali sukelti pykinimą ar viduriavimą.

Skysčiui, prarastam vėmimui ir viduriavimui, gali pasireikšti natrio ir kalio kiekiai, kuriuos jūsų organizmas reikalauja elektrolitams. Valgyti druskingus maisto produktus, tokius kaip keramzelės ir saldžiosios druskos, gali padėti pakeisti natrį. Maistas, pvz., Bananai, virtos be bulvių bulvės, obuoliai ir vaisių sultys, gali padėti pakeisti kalį.

Kadangi Salmonella infekcijos simptomai nyksta, palaipsniui pradėkite reguliarų maisto produktų įtraukimą į savo mitybą. NIH rekomenduoja iš pradžių vengti trijų didelių patiekalų. Dienos metu valgykite mažesnius, dažnius valgius. Pagal “FamilyDoctor.org” “BRAT” mityba yra nedidelė kai kurių būtinų maistinių medžiagų, todėl ją reikia laikytis tik tol, kol jums reikia. Nors salmonelių infekcija užtrunka nuo 5 iki 7 dienų, kad visiškai išvalytumėte, tikriausiai galėsite valgyti įprastus maisto produktus per dieną ar dvi po vėmimo ar viduriavimo.

Pakeiskite skysčius

Pasirinkite “Bland Foods”

Pakeiskite druskos ir kalio kiekį

Grįžti į reguliarų maistą lėtai