Ką rodo kietas kaklas?

Silpnosios kaklo simptomai yra skausmas, skausmas ir sunku pasukti galvą. Jūs taip pat galite patirti galvos skausmą ir pečių ar rankos skausmą kartu su standžiu kaklu. Daugeliu atvejų standus kaklelis atsiranda dėl raumenų įtampų ir per kelias dienas išnyksta poilsio ir tinkamos priežiūros. Tačiau standus kaklas gali rodyti infekciją ar rimtą žalą jūsų stuburui. Pasitarkite su gydytoju dėl tikslios diagnostikos ir gydymo.

Raumens patempimas

Kaklo standumas nuo raumenų įtampų dažnai susijęs su tvirtumu ar įtrūkimais jūsų levatoriaus liaukos raumenyse. Ši raumenys jungiasi nuo keturių viršutinių kaklo stuburo slankstelių prie lopšelio arba pečių ašmenų. Kaklo štamo priežastys apima miegą blogoje padėtyje, blogą padėtį, streso įtampą, sporto avarijas ir pasikartojančius kaklo judesius. Nupirkite vaistų nuo skausmo, taikykite šilumą ar ledo masažą ir atpalaiduokite kaklo raumenis mažo kaklo štamo.

Paslydęs diskas

Jei jaučiate tirpimą ar dilgčiojimą kartu su kieta kakleliu, gali būti paslydęs diskas. Slydęs diskas apima poslinkį ir plyšimą jungiamojo audinio pagalvėlėse tarp kiekvieno jūsų slankstelių. Gydytojai stengiasi gydyti ginekologinius diskus su fizine terapija, skausmą malšinančiais vaistais ir šiluma, nors kartais reikia operacijos. Dažniausiai kaklo skausmas iš nuleidžiamo disko sukelia išjudintus nervus, o ne audinių plyšimus.

Stuburo sutrikimai

Kaklo stingimas ir osteoartritas taip pat sukelia kaklo sąstingį ir skausmą. Kaklo pūslelinė atsiranda, kai jūsų kaklas padaugėja iš priekio, o staiga atsitraukia automobilio avarijos ar staigaus trauminio įvykio metu. Skausmas atsiranda dėl ištemptų raiščių ir sąnarių, o jūsų gydytojas gali skirti kaklo liemenį, skausmą malšinančius vaistus ir fizinę terapiją. Spinalinė stenozė – tai jūsų stuburo slankstelio susiaurėjimas, kuris slopina nervus ir vyksta dažniau su amžiumi. Osteoartritas yra sąnarių pažeidimas dėl senėjimo, nusidėvėjimo.

Infekcija

Jei yra padidėjęs karščiavimas, galvos skausmas, sumišimas, mieguistumas, pykinimas ir vėmimas bei kaklo standumas, gali atsirasti tokios ligos kaip meningitas. Meningitas – tai tinimas ir uždegimas jūsų membranose aplink smegenis ir stuburo smegenis. Virusas, bakterinė ar grybelinė infekcija gali sukelti meningitą, dėl kurio reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gydymas apima antibiotikus bakterinėms infekcijoms ir palaikomąją priežiūrą, pvz., Į veną leidžiamus skysčius. Kai kuriais atvejais operacija yra būtina norint išvengti smegenų pažeidimo.