Joga teniso alkūnės

Teniso alkūnė, šoninis epikondilitas, yra skausminga žala, kurią sukelia pasikartojantis stresas ir įtempimas prie sausgyslių, jungiančių raumenis su kaulais alkūnėje. Skausmas atsiranda dėl mažų ašarų įkvėpti sausgyslių. Vienas iš būdų gydyti teniso alkūnę yra įvairių svorio nešiojamųjų jogos pozų ir pratimų.

Pasak jogos meistro, B.K.S., tempimas gali padėti sušvelninti skausmą ir sumažinti stingimą, susijusį su teniso alkūnėmis. Iyengar. Veiksminga jogos ruožas – tai kalnų padėtis, sujungta pirštais. Tai sumažina įtampą ir pagerina jūsų dilbio raumenų ir sausgyslių lankstumą. Palaikydami aukštą, užfiksuokite pirštus, ištieskite rankas ir laikykite juos pečių aukštyje. Pasukite rankas, kad jūsų delniai būtų atsukti nuo tavęs ir ištiestų rankas. Laikykite savo kvėpavimą pastovus, kai lėtai pakeliate rankas į lubas kiek galite patogiai. Laikykite pozą 30-60 sekundžių, tada lėtai nuleiskite juos aukštyn pečių aukštyje. Perspauskite pirštus, kad priešais esantis rodyklės pirštas būtų ant viršaus ir pakartotinai.

Ne svorio joga pozai gali padėti sustiprinti raumenis aplink alkūnę su minimaliu diskomfortu ir skausmu. Vienas iš tokių pratimų yra lentos prieš sieną. Atsistokite nuo 12 iki 18 cm atstumu nuo tvirtos sienos. Ištieskite rankas, kol jūsų delniai priešais sieną, pečių plotį ir pečių aukštį. Laikykite savo rankas tiesiai, tada lieskite link sienos ir paspauskite nuo jo 30-60 sekundžių. Jūs taip pat galite pradėti dugno padėtyje, sulenkti alkūnės ir lėtai liestis, kol jūsų veidas yra 2 arba 3 colių nuo sienos. Sustabdykite du kartus, tada lėtai stumkite rankomis, ištiesinkite rankas ir grįžkite į padėklo vietą.

Stiprios sausgyslės ir raumenys rankoje gali užkirsti kelią teniso alkūnės grąžinimui. Rankų tensavimas yra efektyvus pratimas, kuris veikia raumenis aukščiau ir žemiau alkūnės, nenutraukiant jūsų galūnių. Padarykite kumštį, priveržkite dilbio raumenis žemai įtampai, laikykite jį penkias sekundes, atsipalaiduokite ir pakartokite penkis kartus. Atlikę dilbio raumenis, sutelkite dėmesį į viršutines rankos raumenis ir kartokite pratimą. Kartokite pratimą savo kairėje rankoje. Laikui bėgant, atlikite savo kelią iki vidutinio ir tada didelės įtampos.

Iyengar rašo, kad žmonės, turintys sveikatos problemų, tokių kaip širdies sutrikimai, su stresu susiję galvos skausmai, migrena, žemas kraujo spaudimas ir nemiga, neturėtų pakelti kalno. Jei turite aukštą kraujospūdį, rekomenduojame laikyti ruožas ne ilgiau kaip 15 sekundžių. Kol teniso alkūnas nebus gydomas, tai nenuostabu, kad atlikdami joga kelia nerimą. Bet jei pasireiškia didelis skausmas, sustokite. Prieš pradėdami naują jogos treniruotę, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Ištemptas skausmas

Raumenų sustiprinimas

Pratimai prevencijai

Atsargiai