Svorio sumažėjimas nutraukus statinų vartojimą

Statinai yra naudojami cholesterolio kiekiui sumažinti. Šie vaistiniai preparatai blokuoja medžiagą, kuria jūsų organizmas turi gaminti cholesterolio, jie taip pat gali padėti jūsų kūnui reabsorbuoti cholesterolio, kuris susikaupė ant arterijų sienelių. Statinų medikamentais yra gerai žinomi atorvastatino vaistai arba Lipitoras, simvastatinas arba Zocoras, lovastatinas arba Mevacoras, pravastatinas arba Pravacolis ir rosuvastatinas arba Crestor. Kaip ir visi vaistai, statinai turi šalutinį poveikį ir gali turėti įtakos jūsų svoriui.

Statinai

Statinai gali sukelti kepenų pažeidimą ir raumenų sutrikimus, nors tai nėra įprasta, tai yra labiausiai pavojingas šalutinis poveikis. Dažniausias statinų šalutinis poveikis yra raumenų ir sąnarių skausmai, tačiau kitas šalutinis poveikis yra pykinimas, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas. Du mažiau žinomi šalutiniai poveikiai yra pažinimo-mąstymo problemos ir miego sutrikimai. Kadangi jums tikriausiai reikės vartoti statiną likusiam jūsų gyvenimui, svarbu valdyti šalutinius poveikius.

Statinai ir miegas

Vienas statinų vaistas, simvastatinas, tikrai buvo susijęs su miego sutrikimais. Pasak dr. Beatrice’o Golombo, “The Statin Study” pagrindinio tyrėjo, simvastatino vartojantiems pacientams yra didesnė miego sutrikimų ir bloga miego kokybė. 2007 m. Amerikos širdies asociacijos susitikime Dr. Golombas pranešė apie šias išvadas. Tai yra šis šalutinis poveikis, kuris, pirma, gali būti susijęs su tendencija svorio simvastatinu įgyti, ir, antra, dėl tendencijos prarasti svorį, kai Vaistas nutraukiamas. Tyrimai rodo, kad miego sutrikimai gali skatinti svorio augimą.

Tyrimai

2006 m. Lapkričio mėn. “Amerikos epidemiologijos žurnalas” paskelbtame tyrime pažymėta, kad iš Slaugytojų sveikatos tyrimo duomenų matyti, kad mažiau miegojusios moterys ilgainiui gali svorio, nepriklausomai nuo dietos ir pratybų. Slaugytojų sveikatos tyrimas vyko nuo 1986 m. Daug mažesnis japonų vyrų tyrimas parodė, kad vyrų, kurie miegojo mažiau nei 5 valandas per naktį, per vienus metus beveik dvigubai dažniau nutuko. Vyrai, kurie miegojo nuo 5 iki 6 valandų per naktį, buvo pusantro karto dažniau nutukę. Tačiau šis tyrimas neturėjo panašaus poveikio moterims. Mayumi Watanabe, Ph.D. Pranešė apie šiuos rezultatus 2010 m. Vasario mėn. “Miego” klausimu. Abiejuose tyrimuose žmonės, kurie miegojo 7-8 valandas naktį, mažiau tikėtina, kad jie bus nutukę.

Svarstymai ir įspėjimai

Jei turite didelio cholesterolio, yra keletas galimų variantų, kurie gali jį sumažinti. Kai kurie susiję su gyvenimo būdu, pavyzdžiui, svorio mažėjimas ir pratybos. Jei jūsų gydytojai skiria statinų vaistus, negalima jų nutraukti. Nors jie turi šalutinį poveikį, kiekvienas vaistas yra skirtingas, todėl gali būti atliekami keli bandymai, kad galėtumėte rasti tinkamą. Jei turite klausimų ar rūpesčių, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu.