Kas atsitinka, kai jūsų oda yra tikrai sausa?

Tinkamas drėkinimas yra raktas į natūraliai atsirandančių aliejų odos pusiausvyrą. Kartais gali pasireikšti sausumas, net jei paprastai nėra sausos odos. Sausos odos požymiai skiriasi priklausomai nuo jų sunkumo. Svarbu išvengti per didelio sausumo, tačiau kai kuriais atvejais reikia daugiau nei jūsų medikamento spintoje esančio drėkiklio.

Sausos paklodės dėl drėgmės stokos

Dažnai pirmasis sausos odos požymis pasirodo sausų, šiurkščių pleistrų forma, kituose sveikoje odoje. Jūsų odos paviršius taip pat gali pasirodyti plakta su baltais dėmiais. Sausos odos pleistrų atsiranda, kai drėgmė pašalinama iš odos. Viena iš priežasčių yra valymas daugiau nei du kartus per dieną, taip pat pernelyg stiprių cheminių medžiagų naudojimas. Sausos odos pleistrai taip pat gali atsirasti, kai nenaudojate tinkamo drėkiklio, pritaikyto jūsų odos tipui.

Sausa oda odai

Epidermis arba išorinis odos sluoksnis perduodamas maždaug kartą per mėnesį, kai jūsų odos ląstelės cikluoja. Šis įvykis yra normalus ir dažnai nepastebimas. Kai odos epidermis yra labai sausas ir pažeistas, jis gali iš anksto nuvalyti dribsnius. Odai, sugadinta dėl per didelio saulės spindulių poveikio ir cheminių žievelių, taip pat gali sukelti jūsų odos sluoksniuose nulupti. Deja, jūs negalite išvengti šveitimo, kai jūsų oda yra pažeista. Tačiau galite naudoti daug drėkintuvo, kad apsaugotumėte odą nuo tolesnio sausumo.

Paraudimas ir patinimas

Sausa oda kartu su paraudimu ir patinimu paprastai rodo daugiau nei drėgmės trūkumą. Su tokiais simptomais gali pasireikšti raudona ir sudirgusi oda, kuri laikui bėgant blogėja. Plankumas yra linkęs į kraujavimą ir infekciją. Naudojant naftos pagrindu pagamintą drėkinančią priemonę, gali būti kliūtis užkirsti kelią tolesniam odos pažeidimui. Tačiau turėtumėte apsvarstyti galimybę pamatyti dermatologą tolimesniam gydymui.

Sezoninė sausa oda

Žiema gali reikšti daugiau nei kartaus šalčio, ypač kai kalbama apie jūsų odą. Sausas oras ir mažas drėgnis yra žiemos mėnesio charakteristikos, kurios abu yra labiausiai paplitusi sausos odos priežastis. Dėl to jūsų oda greitai praranda drėgmę. Kiti žiemos įpročiai, pavyzdžiui, šildytuvai ir karštas vanduo, sustiprina žalą. Net riebi oda gali būti jautri sezoniniam sausumui. Geriausias būdas kovoti su šia problema yra žiemos metu naudoti storu drėkintuvu. Jei turite sausą odą, naudokite storą kremą, kad užplombuotumėte drėgmę. Kombinuota ir riebiai odai taip pat gali būti naudinga stora losjonas, o ne aliejų kontroliuojanti versija.